سئو سایت

سئو سایت برای هر کسب‌وکاری نقش تعیین‌کننده‌ای ایفا می‌کند. در واقع هر وب سایتی برای حفظ موقعیت خود در گوگل یا موتورهای جستجوگر دیگر به سئو سایت نیاز دارد. در این مطلب با شما هستیم تا در مورد اینکه سئو سایت چیست و چگونه انجام می‌شود ، هزینه سئو سایت و اینکه خدمات سئو سایت چگونه است صحبت کنیم.

سئو سایت چیست

سئو وب سایت چیست؟

اگر شما صاحب یک کسب‌وکار باشید و همچنین آن را به‌ صورت آنلاین در فضای وب گسترش داده باشید و یا با مفاهیم طراحی سایت آشنا باشید بدون شک می‌دانید که سئو سایت چیست. در واقع مجموعه‌ای از فاکتورها ، روش‌ها و دستورالعمل‌ها برای اینکه سایت شما در صفحات نخست گوگل قرار بگیرد و از این جهت باعث پیشرفت آن کسب‌وکار شود را SEO سایت می گویند.

اهمیت سئو سایت برای کسب‌ و کارها

سئو ، روشی است که Google برای تعیین اینکه کدام سایت شایسته رتبه بالاتری نسبت به رقبای خود در نتایج جستجو است میباشد. بدون سئو مدرن، دست‌کاری در نتایج جستجو بسیار ساده خواهد بود تا سایت با بیشترین پیوندها یا بیشترین صفحات که همگی توسط نرم افزارها قابل پیاده سازی است به‌ طور مداوم در رتبه 1 نتایج قرار بگیرد.

SEO مهم است زیرا نتایج جستجو را منصفانه نگه می‌دارد. این امر توانایی دست‌کاری در این نتایج را تا حد ممکن کاهش می‌دهد، به‌گونه‌ای که سایت‌هایی که استحقاق قرار گیری در صدر نتایج گوگل را دارند در صفحات نخست قرار می‌گیرند. وب‌سایتی که برای بازدید کنندگان جذاب باشد با رتبه‌بندی بالای موتورهای جستجو ارتباط مستقیمی دارد، بنابراین اگر سایت شما این معیارها را رعایت کند، شانس بهتری برای نمایش نتایج در صفحات نخستین آنها خواهید داشت.

کاربران به موتورهای جستجو اعتماد دارند و دستیابی به یک امتیاز برتر در رتبه‌بندی موتورهای جستجوگر به جستجوگرها سیگنال می‌دهند که سایت شما یک منبع معتبر است. هرچه در صفحات نتایج رتبه بالاتری داشته باشید، کلیک و ترافیک بیشتری در سایت شما ایجاد می شود. سئو همچنین تجربه کاربر را بهبود می‌بخشد و این باعث می‌شود که مشتریان به خریداران مکرر تبدیل شوند.

همچنین سئو مقرون به صرفه است، شرکت ها در رقابت با یکدیگر مبالغ زیادی برای افزایش ترافیک سایت خود پرداخت می کنند. اما اگر یک مقدار هوشمندانه عمل کنند می توانند با پرداخت مبلغ بسیار کمتر در امر سئو و بهینه سازی سایت خود، نتیجه ای بسیار بهتر بگیرند.

اهمیت سئو وب سایت

خدمات سئو سایت

شاید بپرسید که خدمات سئو سایت شامل چه خدماتی است و در واقع یک سئو کار چه کارهایی برای ما انجام می‌دهد؟
البته، شما می‌خواهید تا آنجا که ممکن است از موتورهای جستجوگر مانند گوگل، یاهو و بینگ به سمت سایت خود ترافیک هدایت کنید. به همین دلیل است که بسیاری از صاحبان مشاغل به آژانس‌های بازاریابی دیجیتال که در بهینه‌سازی موتور جستجو یا خدمات SEO تخصص دارند، متوسل می‌شوند.

این می‌تواند گیج‌کننده و حتی کمی مرموز باشد که “خدمات سئو” به چه معنی است، شامل چه مواردی است و چگونه می‌توان برای آن برآورد هزینه کرد. به عبارت ساده‌تر، هدف سئو به حداکثر رساندن تعداد بازدیدکنندگان با کیفیت به سایت شما است.

برای مجموعه خاصی از کلمات کلیدی، پنج بخش اصلی خدمات SEO شامل موارد زیر است:

سئو فنی (TECHNICAL SEO)

هنگام طراحی وب سایت، مهم است که نه تنها به محتوا و طراحی توجه کنید، بلکه به جزئیات فنی “پشت صحنه” هم توجه کنید که می‌تواند سایت شما را در جستجو بسیار تحت تاثیر قرار دهد. سئو فنی شامل چندین عنصر است که موتورهای جستجو هنگام رتبه‌بندی یک وب‌سایت در نظر می‌گیرند، از جمله:
سرعت صفحه
پیوندهای شکسته (داخلی و خارجی)
خطاهای خزیدن
دوستی با موبایل
دسترسی به نقشه سایت
اگر این موارد نیاز به رسیدگی داشته باشند، به یک شرکت نیاز دارید که می‌داند چگونه یک وب‌سایت را در پشت صحنه بهینه کند و توضیح دهد که چگونه هر عامل می‌تواند بر توانایی سایت برای هدایت ترافیک جستجو تأثیر بگذارد.

سئو سایت

سئو داخلی (On Page Seo)

سئو داخلی بر تجربه کاربر و بهینه‌سازی محتوای صفحه برای کلمات کلیدی مرتبط متمرکز شده است. نوشتن محتوای عالی وب‌سایت به معنای دوستی با مطالب قانع‌کننده و مرتبط با کاربر با کلمات کلیدی غنی است که توسط موتورهای جستجو پیدا می‌شود.
فرایند بهینه‌سازی سئو داخلی شامل:
– تحقیق در مورد کلمات کلیدی مرتبط که دارای حجم جستجوی قوی هستند
– اطمینان از محتوای درون صفحه، سؤال و قصد جستجو کاربر را برآورده نمی‌کند
– ایجاد پیوندهای داخلی از صفحه به صفحه دیگر برای ایجاد ارتباطات محکم بین محتوا
– تعادل بین پیوندهای داخلی با پیوندهای خروجی مرتبط و معتبر
– اطمینان از محتوا در صفحه به‌ خوبی و منظم ساختار یافته برای موتورهای جستجو است

سئو خارجی (Off Page Seo)

سئو خارجی در درجه اول بر ایجاد لینک از سایت‌های معتبر و مرتبط متمرکز است. ساختمان پیوند دارای دو مزیت اصلی است: هدایت در ترافیک به وب‌سایت و مهم‌تر از همه، نشان دادن موتورهای جستجو که وب‌سایت شما معتبر است. پیوندها از سایت‌های معتبر دیگر (به‌خصوص سایت‌های.edu،.org یا.gov) مانند تمبر تأیید آن سایت‌ها است که محتوای شما با ارزش است.
ایجاد لینک می‌تواند شامل چندین تاکتیک مختلف از جمله دستیابی به لیست در دایرکتوری‌ها، انتشار مطالب در سایت‌های دیگر، پاسخ دادن به سوالات در انجمن‌های اجتماعی یا پرسش و پاسخ و موارد دیگر باشد.
روند ساخت لینک شامل موارد زیر است:
– تحقیق در مورد فرصت‌های ارزشمند برای دسترسی به ساختمان لینک.
– اولویت‌بندی فرصت‌ها بر اساس زمان، تلاش و ارزش بازگشتی انتظار می‌رود.
– راهبردهای ارتباطی (مانند ایمیل، ارسال‌ها، بحث در انجمن و غیره)
– پیگیری پیوندهای ورودی جدید ایجاد شده

سئو محلی چیست

سئو محلی (Local Seo)

سئو محلی با بسیاری از روش‌های فوق مرتبط است و برای مشاغل محلی یا منطقه‌ای و همچنین مشاغلی که دارای وجود خارجی هستند مفید است.
سئو محلی این امکان را به شما می‌دهد که با توجه به منطقه‌ای که خدمات ارائه می‌دهید در آن مناطق بیشتر دیده شوید و در نتایج جستجو رویت شوید. به‌عنوان‌ مثال، ممکن است یک دندانپزشک محلی بخواهد در نتایج جغرافیایی در منطقه جغرافیایی که در آن قرار دارد، در نتایج جستجو ظاهر شود. این فراتر از نتایج جستجوی ساده است، زیرا برای رتبه‌بندی خوب در نتایج نقشه‌ها مهم‌تر شده است.
تاکتیک‌های مربوط به SEO محلی شامل موارد زیر است:
– با اطمینان از اینکه سازمان شما در اکثر مکانه‌ای برجسته به‌ ویژه Google دارای لیست است.
– اطمینان از سازگاری فهرست‌های شما در کلیه کانال‌ها و سایت‌ها.
بهینه‌ سازی سایت و محتوای خود با استفاده از کلمات کلیدی خاص محلی، مانند نام‌های شهر یا ایالت‌ها، در صورت امکان.
– ایجاد پیوند با دایرکتوری‌های محلی، سازمان‌های تجاری و گروه‌های مرتبط.

نظارت بر سئو و بهینه سازی

دیدن نتایج حاصل از سئو سایت چقدر طول می‌کشد؟ متأسفانه، پاسخ کاملی برای این سؤال وجود ندارد. برخی از استراتژی‌های سئو ممکن است طی هفته‌ها و شایدم ماه‌ها نتیجه بدهد. در مورد دیگران، به‌ویژه در صنایع رقابتی، در صورت طولانی‌تر شدن نتایج ممکن است چندین ماه طول بکشد.
از آنجا که شرکت SEO شما در تقویت دید موتور جستجو کار می‌کند، مهم است که معیارهای مناسب عملکرد SEO را در نظر بگیرید. در یک شرکت سئو، ما گزارش ماهانه ارائه می‌دهیم تا پیشرفت‌های حاصل شده و تأثیر آن بر تجارت شما را نشان دهد. به یاد داشته باشید که رتبه بالاتر عالی است، اما اگر موفقیت تجاری دیگری را به دنبال نداشته باشد، ممکن است موارد دیگری در دست باشد.

نظارت بر سئو سایت و بهینه سازی
قیمت سئو سایت

هزینه سئو سایت

تعرفه سئو سایت به عوامل زیادی بستگی دارد. فاکتورهای سئو ممکن است تا 200 عامل را شامل شود. اینکه سایت شما چه مقدار به هرکدام از این فاکتورها نیاز دارد باید توسط یک مشاور سئو بررسی شود. تمامی عوامل بالا لازم است تا یک به یک به همراه بسیاری عوامل دیگر بررسی شود. همچنین زمان دستیابی به نتایج و مانیتورینگ سئو هم می‌بایست در برآورد هزینه سئو سایت و تعرفه سئو سایت اعمال گردد و در نهایت یک قیمت منصفانه به مشتری ارائه شود.

در شرکت سئو به دنبال چه چیزی باشید

همه متخصصان سئو با یکدیگر برابر نیستند. درحالی‌ که برخی از آن‌ها، از بهترین شیوه‌ها پیروی می‌کنند و برای کمک به سایت شما در رتبه‌بندی بالای موتورهای جستجو تلاش می‌کنند ، برخی دیگر ممکن است با استفاده از تاکتیک‌هایی که سرانجام به اعتبار سایت شما آسیب می‌رساند و حتی ممکن است منجر به مجازات شوند ، راه آسان را در پیش بگیرند. اگر به فکر استخدام یک شرکت SEO برای ارائه خدمات بهینه‌ سازی موتور جستجو برای تجارت خود هستید ، مواردی وجود دارد که ممکن است بخواهید آن‌ها را در نظر بگیرید.
– موقعیت گذشته و تجربه کاری شرکت ارائه دهنده خدمات سئو سایت
– نظرات مشتریان
– انجام تمامی کارها توسط خود شرکت (برخی شرکت‌ها برای صرفه‌جویی در هزینه و زمان مقداری از کارها را به شرکت شخص ثالث می‌سپارند)

نتیجه سئو و بهینه سازی سایت

بهینه‌ سازی موتور جستجو (SEO) ابزاری مهم برای صاحبان وب‌سایت است تا بتوانند ترافیک بیشتری را به وب‌سایت به دست آورند. هدف اصلی بهینه‌سازی موتور جستجوگر ترافیک بیشتر از منابع متنوع و به دست آوردن بازدید کننده است.
SEO در وب‌سایت‌های تجارت آنلاین و همچنین سایر سایت‌های تعاملی نقش اساسی دارد. با به‌ روزرسانی منظم مطالب در وب‌سایت، سئو به ترافیک بیشتر کمک می‌کند. روش‌های دیگری مانند تبادل لینک و مشترک شدن در RSS Feed وجود دارد که بخش‌های مهم‌تری در کار SEO هستند.
بر اساس کلمات کلیدی خاص، SEO می‌تواند باعث ایجاد ترافیک خوب شود و در نهایت بر درآمد سایت تجارت الکترونیکی تأثیر بگذارد. شما می‌توانید بسیاری از سایت‌های تجارت الکترونیکی را مشاهده کنید که با SEO برای موفقیت بیشتر در ترافیک موفق می‌شوند. تبادل لینک و دایرکتوری ساخته شده می‌تواند باعث افزایش ترافیک سایت شود. برای به دست آوردن ترافیک جدید، یک بهینه‌ساز موتور جستجو باید به دنبال کلمات کلیدی جدید و کاربر روی کلمات کلیدی خاص باشد. یا تمام این کارها را به ما بسپارید.

سئو سایت و بهینه سازی رایکا وب

2 نظرات

  • سلام وقت بخیر ، ما سئو سایت رو به شرکت رایکا وب سپردیم و این شرکت تونست در کمترین زمان و با بهترین قیمت سئو و بهینه سازی سایت مارو انجام دادن ، همکاری با این شرکت رو بهتون پیشنهاد میکنم.
    ممنون

    • سلام. ممنون نظر لطفتون هست. سئو سایت شما یکی از بهترین نمونه های سئو شده در حیطه خودش هست. موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *