برنامه نویسی اختصاصی

برنامه نویسی اختصاصی تحت وب ، این‌که آیا شما در حال تماشای فیلم در YouTube هستید، با شرکای تجاری در LinkedIn ارتباط برقرار می‌کنید یا مقاله‌ای را در ویکی پدیا می‌خوانید، این وب‌سایت‌های بزرگ و پربازدید اغلب به‌طور روان اجرا می‌شوند. این سؤال که چه اسکریپت‌هایی در پس‌زمینه در حال اجرا هستند و نحوه برنامه‌ریزی آن‌ها چگونه است معمولاً تنها زمانی ایجاد می‌شود که می‌خواهید خودتان یک وب‌سایت ایجاد کنید. توسعه وب مستلزم تصمیم‌گیری‌های مقدماتی است. به‌عنوان‌مثال، باید در نظر بگیرید که آیا شما نیاز به انتخاب یک زبان برنامه‌نویسی خوب دارید، آیا می‌خواهید یک توسعه‌دهنده استخدام کنید که مهارت‌های مورد نیاز شما را داشته باشد یا خیر، آیا خود می‌خواهید شروع به برنامه‌ نویسی وب کنید که این باعث تقویت دانش شما شده و نمونه کارهای شما را بهبود می‌دهد. در ادامه این بحث با شما هستیم تا در مورد برنامه نویسی اختصاصی تحت وب بیشتر بدانید.

برنامه نویسی تحت وب چیست؟

از زبان‌های برنامه‌ نویسی تحت وب می‌توان برای تعریف دستورالعمل‌ها و فرآیندهای منطقی پیچیده استفاده کرد. درحالی‌که از زبان‌های نشانه‌گذاری مانند HTML فقط می‌توان برای تولید اسناد استفاده کرد، می‌توانید از زبان‌های برنامه‌نویسی برای ایجاد برنامه‌هایی با هر اندازه برای رفع نیازهای خود استفاده کنید؛ بنابراین چه زبان‌های برنامه‌نویسی مخصوصاً برای استفاده وب مناسب هستند؟ آن‌ها برای چه مواردی مناسب‌اند؟ کدام زبان‌ها منعطف‌تر بوده و برای برنامه نویسان مبتدی مناسب و آسان است. در اینجا به ذکر مثالی از زبان برنامه نویسی PHP بسنده می کنیم چرا که از جمله زبانهای برنامه نویسی وب پر استفاده و پر کاربرد است و در برنامه نویسی اختصاصی و سامانه های تحت وب کاربر بسیار دارد.

زبان برنامه نویسی PHP چیست؟

پیش پردازنده Hypertext که با نام اختصاری PHP شناخته می‌شود، یک زبان اسکریپتینگ مبتنی بر C و Perl است. این است که عمدتاً برای برنامه‌نویسی وب‌سایت‌های پویا و برنامه‌های کاربردی Web استفاده می‌شود. PHP دوستانه مبتدی محسوب می‌شود و می‌تواند در HTML ادغام شود؛ بنابراین، اغلب یکی از اولین زبان‌هایی است که یک برنامه‌نویس علاقه‌مند‌ می آموزد. بسیاری از اپراتورهای وب‌سایت هنوز به PHP اعتماد می‌کنند، حتی اگر این زبان به‌طور گسترده منسوخ تلقی شود. برخی از مهم‌ترین مزایای آن شامل پشتیبانی گسترده آن از بانک‌های اطلاعاتی مختلف و ادغام کارآمد پروتکل اینترنت می‌باشد. PHP از زمان ایجاد تاکنون چندین به‌روزرسانی دریافت کرده است و هم‌اکنون در نسخه 7.4 قرار دارد. این زبان دارای مجوز منبع آزاد است و به‌صورت رایگان در دسترس است.

PHP کد را در سمت سرور پردازش می‌کند، از طریق تفسیر مرورگر وب که معمولاً در سایر زبان‌های برنامه‌نویسی محبوب اینترنت با آن‌ها روبرو می‌شود، پردازش می‌کند. این همچنین بدان معنی است که PHP در معرض HTTP بدون تابعیت قرار دارد و سرور وب‌سایت پرسیده شده را بسیار بیشتر از زبان‌های برنامه‌نویسی که فقط کد منبع را به یک مرورگر وب اختصاصی ارسال می‌کنند، تأکید می‌کند. PHP همچنین به خاطر تایپ ضعیف و عدم عملکردهای استاندارد در مورد خطا مورد انتقاد قرار می‌گیرد. بااین‌حال، این واقعیت که بسیاری از وب‌سایت‌های بزرگ هنوز هم از PHP استفاده می‌کنند، اثبات محبوبیت آن است. اگر اپراتورهای وب‌سایت از نسخه‌های قدیمی PHP استفاده کنند که امنیت و ثبات وب‌سایت را به خطر بیندازد ممکن است مشکلاتی ایجاد شود.

برنامه نویسی وب ؛ تحقق بخشیدن به رویاها

شما با استفاده از یک برنامه نویس تحت وب و به کار گیری کد نویسان چه به صورت حضوری و چه آنلاین می توانید هر آنچه در ذهن خود دارید به مرحله اجرا دراوردید.
شما می توانید از استفاده از برنامه نویسی بسیاری از پروژه را به حالت پویا دراورده و مدیریت کنید ضمن اینکه می توانید هزینه ها خود را نیز مدیریت کنید و این یعنی اولین قدم برای موفقیت شرکت و یا سازمان شما!

برنامه نویسی وب

خدمات برنامه نویسی تحت وب چیست؟

برنامه نویسی اختصاصی تحت وب دانش بسیار گسترده ای است که بسیاری از زبان های برنامه نویسی را شامل می گردد و در واقع برای نیازهای مختلف کاربر کدهای مشخص و فریم ورک های معینی وجود دارد که می توانید با مشورت با یک برنامه نویس حرفه ای آن را برگزینید.

 طراحی سامانه و نرم افزار تحت وب

سامانه های تحت وب روی کامپیوتر کلاینت نصب نمیشود و کاربر با استفاده از Browser های مرسوم مانند (گوگل کروم ، فایرفاکس ، اپرا ، اکسپلورر ) به آن دسترسی پیدا میکنند و از یک هسته پایدار بهره میبرند و با تغییر در عملکرد یا آپدیت برای همه کاربران در سطح شبکه جهانی اینترنت تغییر میکند. در این میان یک وب سایت، نه تنها به عنوان یک روش تبلیغاتی، بلکه به عنوان هویت مجازی یک شخص، شرکت یا سازمان، و به عنوان یکی از ملزومات زندگی مدرن و پیوستن به تجارت جهانی است.

در نرم افزارهای تحت وب، پردازش های مربوطه بر روی سیستم شما انجام نمی شود بلکه شما یک درخواست به سیستم ارائه دهنده خدمات (سرور) ارسال می کنید، سیستم ارائه دهنده خدمات (سرور) بر روی بستر اینترنت قرار دارد و تحت وب است، سپس در سرور پردازش های لازم انجام داده می شود و نتایج را برای شما را ارسال می نماید.

طراحی سامانه تحت وب

هزینه و تعرفه برنامه نویسی اختصاصی چقدرست؟

البته بالطبع استفاده از زبان های برنامه نویسی به جای به کار گیری قالب و افزونه های از پیش نوشته شده زمان بیشتری نیاز دارد و ریزه کاری های بیشتری را می طلبد. و اینگونه می شود که بحث قیمت در این زمینه داغ میشود و هزینه آن افزایش می یابد. اما بهتر است به این نکته دقت کنید که شما با سفارش طراحی با استفاده از برنامه نویسی وب در واقع سایت و نرم افزار خود را از دیگران متمایز می کنید و اینگونه ترافیک بیشتری به سمت خود می کشانید و به نوعی می توان برنامه ‌نویسی اختصاصی را سرمایه گذاری دانست که سودی بیشتر از آنچه هزینه می کنید به دست خواهید آورد.

برنامه نویسی اختصاصی تحت وب و لزوم استفاده از آن

شاید بگویید که با وجود نرم‌افزارهای از پیش برنامه نویسی شده و آماده در سطح وب چه نیاز به برنامه نویسی است؟ در جواب باید گفت که برنامه‌ نویسی وب در برخی از مواقع می‌تواند خلاء ها و چالش‌های پیش روی سیستم‌های مدیریت محتوا را مرتفع کند. برخی از مواقع مشتریان احتیاج به مواردی دارند که سیستم‌های مدیریت محتوا از اجرای آن ناتوان هستند؛ و همچنین ممکن است در سطح وب نیاز به مواردی باشد که نرم‌افزارهای پیش رو نتوانند پاسخگوی این نیازهای باشند. اینجاست که برنامه‌ نویسی تحت وب معنا پیدا می‌کند.

جمع‌بندی و نتیجه گیری برنامه نویسی اختصاصی

در این مقاله در مورد برنامه نویسی وب و برخی از معمول‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی و نشانه‌گذاری در طراحی سایت اختصاصی توضیحاتی داده شد. برنامه ‌نویسی اختصاصی تحت وب برای مواقعی که نرم‌افزارهای از پیش تعریف شده نقاط ضعفی دارند می‌تواند مفید باشد. همچنین سیستم های تحت وب را می‌توان به‌وسیله این زبان های برنامه نویسی و زبان های برنامه نویسی دیگر مدیریت نمود.

قیمت برنامه نویسی اختصاصی تحت وب

قیمت گذاری بر روی سرویس برنامه نویسی اختصاصی یا همان برنامه نویسی مبتنی بر وب مانند قیمت طراحی سایت مشخص و دقیق نیست، چون باید نیازهای مشتری بصورت کامل بررسی گردد و سپس اعلام هزینه گردد.

2 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *