نکات مهم و کلیدی در انتخاب شرکت طراحی سایت مناسب

در دنیای امروز بسیاری از کسب و کارها در کنار انجام فعالیت های فیزیکی، یک سایت برای فروش اینترنتی هم دارند. برای این که کسب وکارهای متفاوت در این زمینه موفقیت کسب کنند، لازم است یک سایت قوی و مجهز داشته باشند. شما هم اگر به تازگی به فکر راه اندازی یک سایت اینترنتی افتاده اید، بهتر است ابتدا به دنبال یک شرکت خوب برای طراحی سایت باشید. سایت شما باید به گونه ای باشد که بتواند در فضای رقابتی مشتریان بیشتری را به خود جذب کند. به همین دلیل انتخاب شرکت مناسب برای طراحی سایت ضرورت می یابد.

در چند سال اخیر سایت های اینترنتی بین نسل جوان محبوبیت زیادی پیدا کرده است، همین موضوع نیز کسب و کارهای مختلف را به سمت طراحی سایت های متفاوت می کشاند. برای انتخاب شرکت طراحی سایت مناسب لازم است فاکتورهای زیادی را مد نظر داشته باشید. برای مثال شرکت طراحی سایت شما متناسب با کاربرد سایت و بودجه ای  که در نظر دارید، متفاوت خواهدبود. در ادامه این مطلب بیشتر درباره بهترین شرکت طراحی سایت بحث می کنیم. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید در ادامه همراه ما باشید.

معیارها و فاکتورهای مهم در انتخاب شرکت طراحی وب سایت

برای این که بتوانید انتخاب خوبی را در زمینه انتخاب شرکت طراحی سایت داشته باشید، باید فاکتورهای زیادی را مدنظرداشته باشید. برخی از این ویژگی ها را درادامه باهم مرور می کنیم. معیارها و فاکتورهای مهم در انتخاب شرکت طراحی وب سایت

هدف خود را از راه اندازی سایت بیان کنید

اولین نکته ای که لازم است هنگام انتخاب شرکت طراحی سایت مناسب در نظر داشته باشید، هدف شما از طراحی سایت است. قبل از این که سفارش خود را برای طراحی سایت ارائه کنید، بهتر است با خود فکر کنید با استفاده از این سایت می خواهید به چه چیزی برسید. مشخص کردن اهداف در این حوزه سبب می شود تا بتوانید در انتخاب شرکت مناسب برای طراحی سایت موفقتر عمل کنید.

دقت کنید برای مثال اگر می خواهید یک سایت فروشگاهی را راه اندازی کنید، مسلما باید تمرکز بیشتری را روی جذب مشتری دائم و برگرداندن سرمایه خود داشته باشید. اگر صرفا می خواهید برند خود را به مردم بیشتر بشناسانید، بهتراست در سایت خود روی تولید محتوا بیشتر کارکنید. یعنی باید بتوانید تمامی خدمات و هرآنچه می توانید به مشتری ارائه دهید را به بهترین شکل به تصویر بکشید.

با تعیین هدف و ابزارهای لازم سایت موردنظرتان می توانید بهترین شرکت طراحی سایت را انتخاب کنید.

دقت کنید بعداز این که هدف خود را از طراحی سایت مشخص کردید، لازم است از شرکتی که برای اینکار درنظرگرفته‎اید، بخواهید مهارت های خود را دراین زمینه به شما ثابت کند. برای اثبات توانایی های خود شرکت موردنظر باید نمونه ای از فعالیت های خود در چند مدت اخیر را به شما نشان دهد.

البته دقت کنید به دنبال یک نمونه فعالیت از شرکت طراحی سایت که دقیقا مشابه ایده شما است، نباشید. بلکه شما می توانید با بررسی هرنمونه کاری از توانایی های این شرکت اطلاع حاصل کنید.

هزینه های طراحی سایت را مد نظرداشته باشید

دقت کنید دربحث طراحی سایت میزان بودجه ای که برای این کار درنظرگرفته‌اید، اهمیت بسیارزیادی دارد. به هیچ عنوان به دنبال این موضوع نباشید که شرکت طراحی سایت با پایین ترین قیمت را پیدا کنید. قیمت پایین در این حوزه مسلما به شما یک سایت باکیفیت پایین را تحویل خواهدداد.

البته منظور ما از این حرف به هیچ عنوان پرداخت هزینه های گزاف برای طراحی سایت نیست. بلکه بهتراست قبل ازهراز ارزش واقعی سایت خود اطلاع پیداکنید و متناسب با آن بودجه خود را درنظربگیرید.

حالا شاید سوال شما این باشید که بدون هیچ آشنایی در زمینه طراحی سایت چطور می توانید هزینه های مربوط به آن را تخمین بزنید. پاسخ به این سوال شاید خیلی ساده باشد و اما نیازبه تحقیق اساسی دراین حوزه دارد.

بهتراست درابتدای کار بررسی کنید هرساله چقدر صرف تبلیغات و بازاریابی می کنید؟ آیا این تبلیغات تاثیری را روی برگشت سرمایه شما دارد یا خیر؟

پس از این که پاسخ روشنی را برای این سوالات یافتید، از شرکت طراحی سایت خود بخواهید تا یک قیمت کلی درباره هزینه طراحی سایت به شما ارائه کند.ارزش سایت نیز از نکاتی است که بهتراست درباره آن با شرکت صحبت کنید.

دقت کنید اگر متوجه شدید که شرکت طراحی سایت می تواند باعث برگشت سرمایه به کسب و کار شما شود، به هیچ عنوان معامله خود را بهم نزنید. قیمت و هزینه طراحی سایت نباید شما را از هدف اصلیتان دورکند. توجه داشته باشید طراحی سایت یکی از بهترین روش های تبلیغاتی در دنیای امروز است، پس می تواند تاثیرمثبتی روی کسب و کارتان داشته باشد.

سابقه شرکت طراحی سایت را بررسی کنید

سابقه شرکت طراحی سایت که مدنظردارید، را بررسی کنید. توجه داشته باشید دراین حوزه به کیفیت فعالیت شرکت توجه کنید و نه صرفا کمیت آن. چه بسا شرکت های بسیارزیادی قدمت زیادی ندارند و اما ایده های جذابی در ذهن دارند که می تواند کسب وکارتان را رونق بخشد.

هم چنین بررسی کنید این شرکت طراحی سایت چه میزان با کار شما آشنایی دارد؟ آیا قبل ازشما نیز در حوزه فعالیت شما طراحی سایت داشته است یاخیر؟ به صورت کلی آیا این شرکت می تواند رضایت مشتریان خود را جلب کند؟

پس بهتراست از شرکت طراحی سایت بخواهید تا تمامی فناوری هایی که مورداستفاده قرار می دهد و راه حل های مناسب برای پیاده سازی ایده های شما را به صورت صریح بیان کند. درهمین مرحله سایر نمونه کارهای شرکت را نیز به شکل دقیقی بررسی کنید تا بتوانید یک انتخاب درست داشته باشید.نکات مهم و کلیدی در انتخاب شرکت طراحی سایت مناسب

با شرکت طراحی سایت در ارتباط باشید

طراحی سایت های اینترنتی مختلف به صورت دائم درحال تغییر است و همین نیز انتخاب را برای شما سختتر می کند. پس بهتراست قبل از این که سفارش خود را دراین زمینه به شرکت بدهید، بررسی کنید شرکت درحال انجام چه فعالیتی است.این فعالیت را چگونه انجام می دهد و چه ابزارهایی را برای رسیدن به هدف به کار می گیرد.

بهترین کار این است که با شرکت طراحی سایت وارد مذاکره شوید و درباره روند انجام کار از آن ها سوال بپرسید. هم چنین می توانید درباره تصمیمات و توصیه هایی که در حوزه کاری شما دارند، از آن ها مشورت بگیرید.

بهتر است هربخش از پروژه را که به خوبی متوجه نمی شوید، دقیقا بررسی کنید. باید بتوانید دیدخوبی را روی آنچه می خواهید سرمایه گذاری کنید، داشته باشید.

محتوای سایت را باید خودتان تهیه کنید

دلایل و اهداف افراد برای طراحی سایت ها متفاوت است، اما اولین چیزی که درهرسایت به ذهن شما می رسد ظاهر آن است. ظاهر سایت نیز جز فاکتورهای مهم در راه اندازی سایت است و اما نکات مهمتری دراین زمینه نیز وجود دارد که ازجمله آن ها می توان به تولیدمحتوا اشاره کرد.

این بخش اهمیت زیادی را در انتخاب بهترین شرکت طراحی سایت دارد، پس به دقت از آن عبور کنید. سعی کنید با مشاور طراحی سایت درباره مسائلی همچون محتوای سایت، نوع مشتریان و خدمات صحبت کنید.

درهمین بخش باید دقیقا مشخص کنید می خواهید چه نوع محتوایی را به مشتریان نمایش دهید و به صورت کلی چه نوع محتوایی مناسب مشتریان شماست. البته باید بدانید شرکت طراحی سایت وظیفه تولیدممحتوای سایت شما رابرعهده ندارد، برای تولیدمحتوا سایت خودتان باید دست به کارشوید. هیچ کس بهتراز خودتان ایده های سایت را نمی شناسد.

بهتراست محتوایی را در سایت خود بنویسید که می دانید مشتری به آن نیاز پیداخواهدکرد.ارائه محتوای مناسب نقش بسیارزیادی را در جذب مشتریان خواهدداشت، پس برای تهیه آن وقت کافی بگذارید. برای مثال اگر یک سایت فروش لباس دارید، بهتراست دراین سایت محتوایی با مضمون انتخاب لباس براساس فرم اندام و مواردی از این قبیل را بگنجانید.

توجه داشته باشید محتوا پادشاه هرسایت است، پس باید برای تهیه آن وقت زیادی بگذارید. بدین ترتیب هم می توانید در امر خرید به مشتریان کمک کنید و هم رتبه سایت خود را در مقابل رقبا ارتقا می دهید.

دقت داشته باشید با این که کار تولیدمحتوا مربوط به شرکت طراحی سایت نمی شود، بازهم این شرکت باید با تیم تولیدمحتوای سایت شما درارتباط باشد.

بررسی کنید دقیقا می خواهید به چه چیزی برسید

مشخص کنید چه انتظاری را از شرکت طراحی سایت دارید، برای پاسخ به این سوال به خود زمان بدهید. برای خود تصور کنید که در یک سال آینده با طراحی این سایت چه اتفاقی برای کسب و کار شما خواهدافتاد؟ اصلا مطمئن هستید که پول خود را در مسیر درستی برای پیشرفت کسب وکار خرج کرده اید یا خیر؟

برخی از اهدافی که لازم است دراین بخش به آن ها فکر کنید عبارتنداز:

  • افزایش میزان فروش محصول
  • معرفی برند تجاری بین کاربران اینترنتی
  • ارائه محتوای مناسب وکاربردی برای کاربران
  • ارائه تبلیغات مناسب در سایت و کسب درآمد از این طریق

روند فروش محصولات خود در سایت را برای شرکت طراحی سایت توضیح دهید. با بیان این موارد شرکت وظیفه دارد راه حل مناسبی را برای رسیدن شما به اهدافتان پیداکند.

استراتژی خود را بشناسید

در ابتدای راه تمامی انتظارات خود را از طراحی سایت و اهداف خود را به صورت دقیق مشخص کردید. حال لازم است مسیر خود را برای رسیدن به اهدافتان معین کنید. برای مثال باید مشخص کنید که چطور می توانید در فضای اینترنت بیشتر توسط کاربران دیده شوید؟ و یا این که چه امکاناتی برای طراحی سایت در این مسیر نیازاست؟

شرکت طراحی سایت مناسب باید توضیحات کاملی را از روش های موفقیت در وب به مشتری ارائه دهد. شما می توانید با انتخاب یک مسیر مناسب با قدرت به هدف برسید. دقت داشته باشید در دست داشتن یک نقشه قوی به شما این امکان را می دهد تا سریعتر به مقصد برسید.شرکت طراحی سایت در تهران و کرج

دراین مرحله باید از شرکت طراحی سایت بخواهید یک استراتژی مشخص را برای ادامه مسیر تا رسیدن به هدف برای شما مشخص کند. البته خودتان هم بررسی کنید آیا این استراتژی شما را به اهداف مشخص دراین حوزه می رساند یاخیر؟

یا انتخاب یک استراتژی درست برای رسیدن به هدف می توانید به راحتی بازدیدکنندگان سایت خود را به مشتریان دائمی تبدیل کنید.

ارائه خدمات پس از فروش و پشتیبانی سایت

توجه کنید بعد از این که کار طراحی سایت شما به پایان رسید، هنوز کار شما با شرکت طراحی سایت تمام نشده است. شما هنوز هم برای پشتیبانی و بررسی سلامت سایت به این شرکت ها نیاز دارید. پشتیبانی از مهم ترین بخش های سایت است که کمک میکند مشکلات مربوط به مشتریان در حین استفاده از سایت تا حد زیادی برطرف شود.

اگر بعدها می خواهید امکانات جدیدی را به سایت خود اضافه کنید و یا ظاهر سایت خود را تغییر دهید، می توانید با پرداخت هزنیه بیشتر از شرکت طراحی سایت کمک بگیرید. دقت کنید اگر شرکتی را که برای طراحی سایت انتخاب کرده اید، از سیستم مدیریت محتوای اختصاصی و یک هسته استفاده می کند، شما تا همیشه برای ایجاد تغییر در سایت به آن ها نیازمند خواهیدبود. البته دسترسی به بخش مدیریت و کدهای سایت می تواند وابستگی شما را از شرکت به کلی از بین ببرد.

دراین مرحله لازم است قبل ازهرکاری درباره خدمات پس از فروش و پشتیبانی سایت از این شرکت سوال کنید. سپس بررسی کنید که آیا این پشتیبانی همه روزه خواهدبود و می تواند نیازهای مشتریان را برطرف کند یا خیر؟

به هیچ عنوان نمی توانیم یک شرکت واحد را در زمینه طراحی سایت به عنوان بهترین شرکت طراحی سایت ایران و یا جهان معرفی کنیم. زیرا شرکت های متعددی دراین زمینه فعالیت دارند، و این شما هستید که باید باتوجه به نیازهای خود بهترین آن را انتخاب کنید. در بسیاری از موارد ممکن است حتی یک شرکت طراحی سایت تمامی مواردی که در مقاله بیان شد را به درستی انجام دهد و اما درنهایت با شما برخورد دوستانه ای نداشته باشد. به همین دلیل نیز شما از ارائه سفارش به آن ها خودداری کنید.

پس در هنگام انتخاب شرکت طراحی سایت تنها یک شرکت را مدنظر قرارندهید. بهتراست ابتدا درموردشرکت های مختلف دراین زمینه اطلاعات کسب کنید و سپس با بررسی نکات بالا بهترین انتخاب را داشته باشید. دراین مطلب سعی کردیم تمامی آن چه برای انتخاب یک شرکت طراحی سایت مناسب نیازدارید، را بررسی کنیم.

مسلما مطالعه این مقاله در زمینه انتخاب یک شرکت مناسب به شما کمک زیادی خواهدکرد. پس قبل از این که سفارش خود را دراین زمینه ارائه دهید، پیشنهاد می کنیم این مقاله را به دقت مطالعه کنید تا بتوانید انتخاب درستی دراین زمینه داشته باشیدو پول خود را هدر ندهید.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
👋 سلام چطور میتونم کمکت کنم ؟