آموزش گوگل وبمستر و کاربرد آن

آموزش گوگل وبمستر و کاربرد آن قطعا یکی از نکات فنی در سئو است که می تواند شما را در تجزیه تحلیل سئو سایت تان یاری دهد.

مسئله بهینه سازی سایت برای سئو، یک مسئله ضروری برای هر سایتی هست. راه های بسیاری وجود دارد که بررسی کنید چقدر سایت تان توانسته در زمینه سئو موفق باشد.

استفاده از سئوکاران کاربلد بهترین راه برای سنجش سایت تان می باشد. و بعد از آن برای اینکه جلوی دید مخاطبان و گوگل باشید، باید تدابیر لازم را بیندیشید.

آموزش گوگل وبمستر و کاربرد آنیکی از قسمت هایی که باید حتما یاد بگیرید، گوگل وبمستر است. به هزار و یک دلیل این قسمت برای سایت شما مهم می باشد. می پرسید چرا؟!

با گوگل وبمستر می توانید ایرادهای سئو سایت تان را به شکل نموداری و نوشتاری ببینید و برای ارتقاء سئوی خود تلاش بیشتری نمایید.

استفاده از گوگل وبمستر به عبارت دقیق تر یعنی سئو و بهینه سازی سایت تان را بر مبنای ارتقاء نقاط مثبت سایت و حل کردن ارورها و خطاها مدیریت کنید.

گوگل وبمستر با نام گوگل سرچ کنسول هم شناخته می شود. به عبارت ساده تر، یعنی نظر گوگل و مخاطبان را بسیار جلب کنید.

شاید بپرسید چگونه؟!

ما می خواهیم در این مقاله با سرفصل های زیر این موضوع را باز کنیم. پس با ما همراه باشید.

– هزار و یک دلیل برای چرایی استفاده از گوگل وبمستر

– نحوه ورود به دنیای وبمستر گوگل و راه اندازی اکانت آن

– بررسی خطاهای مختلف در آموزش وبمستر گوگل

– میزان توجه گوگل به سایت شما در وبمستر گوگل

– برون سپاری تحلیل وبمستر گوگل

– اطلاعات تماس رایکاوب برای آموزش وبمستر گوگل

هزار و یک دلیل برای چرایی استفاده از گوگل وبمستر

برای سئوکاران موضوع واضحی است که چرا باید وارد گوگل وبمستر شوند و سایت خود را ارزیابی کنند. اما برای شما نیز می خواهیم با بیان کاملا ساده و قابل درک این موضوع را تشریح کنیم.

1- باید اطلاع پیدا کنیم که گوگل به سایت ما سر می زند. این موضوع که گاهی با مفهوم ایندکس شدن معنا می شود، بسیار حائز اهمیت است.

اگر گوگل به سایت سر نزند، سایت توسط مخاطبان دیده نمی شود و رتبه نمی گیرد. این یعنی معلوم نیست در گوگل هستیم یا نه.

2- مطمئن شویم که محتوای ما توسط گوگل خوانده شده است. همچنین اگر نخواهید محتوایی نمایش داده شود، می توانید دسترسی گوگل به آن را ببندید.

3- مشکلات امنیتی سایت را برطرف کنیم. مسائلی مانند اسپم ها که می تواند مشکلات جدی برای سایت ایجاد کند.

4- بررسی بک لبنک هایی که گرفته اید و دیگر سایت ها، جذب مقالات شما شده اند.

5- می توانید متوجه شوید ترافیک سایت از سمت کدام مقالات است.

6- می توانید ببینید چه کلماتی بیشترین استفاده را در مقالات شما داشته و آیا این کلمات بهینه بوده است یا خیر. و البته مزایای بسیاری که تحلیل این قسمت خواهد داشت و در این مقال نمی گنجد.

آموزش گوگل سرچ کنسولنحوه ورود به گوگل سرچ کنسول

برای فعال کردن بخش وبمستر سایت خود، از طریق جیمیل باید اقدام کنید. اگر اکانت ایمیل در جیمیل ندارید، حتما ایجاد کنید. بعد از آن لازم است وارد گوگل وبمستر تولز شوید.

به این آدرس مراجعه کنید:

http://www.google.com/webmasters/tools

سپس آدرس سایت یا نام دامنه خود را از طریق Add property وارد کنید. حالا به صفحه تایید مالکیت سایت هدایت می شوید. گوگل باید مطمئن شود که سایتی که می خواهید بررسی کنید، مال خودتان است.

برای اینکه کاملا وارد گوگل سرچ کنسول شوید و بتوانید به داده ها دسترسی داشته باشید، باید اکانت ادمین گوگل آنالتیکس را داشته باشید.

همچنین می توانید فایل Html که گوگل خود ارائه می دهد را در سایت خود آپلود کنید و سپس لینک آن را در مرورگر وارد کنید.

تمام شد!

حالا وارد وبمستر شده اید. و می توانید قبل آنکه خیلی دیر شود و رتبه سایت تان کم گردد، آنالیز را شروع کنید. اگر برای ورود به بخش سرچ کنسول دچار مشکل شدید، با رایکاوب تماس بگیرید.

بررسی خطاهای مختلف در آموزش وبمستر گوگل

اولین کاری که باید انجام دهید این است که خطاها را تا جایی که ممکن است رفع کنید.

1- بخش site message را لازم است همیشه مرور کنید. تازه ترین خطاها و مشکلات سایت در این قسمت نمایش داده می شود.

2- همچنین جریمه های گوگل را همیشه مورد بررسی قرار دهید. این جریمه ها نباید بیش از میزان معمول باشد.

3- خطاهای خزنده را باید بررسی کنید. اینکه گوگل موقع بازبینی سایت شما آیا به مشکلی برخورد کرده است یا خیر. خزنده های گوگل هوشمند هستند و مبنای الگوریتم های گوگل می باشند.

تصمیم گیری گوگل برای اعطای رتبه به سایت ها بر مبنای همین خزنده هاست.

4- اطلاعیه های گوگل که از طریق جیمیل برایتان ارسال میشود را فعال کنید. ممکن است مشکلی در مورد سایت پیش آمده باشد که گوگل بخواهد به شما اطلاع بدهد.

5- ترافیک سایت تان را بررسی کنید. گوگل به شما می گوید که چه مطالبی برای شما ترافیک بیشتری آورده است. و کدام مطالب را مشتریان کلیک کرده اند.

از این داده ها می توانید تصمیم بگیرید که در مورد موضوعات خاصی مقاله بنویسید. و بعضی موضوعات را بدان نپردازید. تا بتوانید بازدیدکننده بیشتری جذب کنید.

همچنین می توانید بفهمید که چه کلمات کلیدی باید بیشتر مورد استفاده قرار گیرند و وقت تان را باید بیشتر روی آن ها بگذارید.

6- مشکلات امنیتی را بررسی کنید. سایت شما نباید هک شود ویا کدهای مخرب نباید به کو سایت تان نفوذ کند. گاهی ممکن است این هک کردن از طرف رقبای شما باشد و شما باید کاملا به آن آگاه باشید.

7- گوگل نمودار گرافیکی از کلیدواژه ها و کلیک ها ارائه می دهد. با نگاه کردن به آن می توانید متوجه هجوهایی که در مقاله ها به کار رفته شوید. همچنین می توانید مطلع شوید که یک محتوا جذاب بوده و بازدید داشته است.

8- باید دقت کنید از طرف چه سایت هایی بک لبنک گرفته اید. باید مواظب باشید که لبنک دهی ها مخرب نباشد. لبنک های غیر طبیعی می تواند به سایت شما ضربه بزند.

گسترده بودن آنالیزهای وبمستر

اگر بخواهیم همچنان ادامه دهیم، کاربردهای بیشتری از گوگل وبمستر یا سرچ کنسول می توانیم بنویسیم. اما باید گفت که بهترین راه برای درک وبمستر و استفاده خوب از آن مانند دیگر موضوعات نیاز به تکرار آنالیز و تحلیل آن دارد.

میزان توجه گوگل به سایت شما در وبمستر گوگل

فعالیت ربات های گوگل بر روی سایت تان را بررسی کنید. با این تکنیک می توانید متوجه شوید گوگل در چه زمان هایی به سایت شما سر زده است. و میزان توجه گوگل به سایت شما معلوم می گردد.

اگر بتوانید هر روز و هر ساعت روی سایت تان مقاله آپلود کنید، گوگل سریع تر شما را به صفحه اول می رساند. با تحلیل وبمستر می توانید متوجه شوید که چه ساعاتی گوگل به سایت شما سر زده است.

پس میتوانید مقالات خود را در ساعات و روزهای خاصی روی سایت تان درج کنید. حتی می توانید نوع ایندکس شدن مقالات خود را تغییر دهید.

چنانچه با ابزار گوگل وبمستر بیشتر همراه شوید متوجه می شوید که بهینه سازی سایت به کمک وبمستر بسیار آسان خواهد بود.

برون سپاری تحلیل وبمستر گوگل

تحلیل وبمستر هم مانند دیگر دانش ها، تخصصی است و نیازمند داشتن اطلاعات کافی در این زمینه است. اگر برای وارد شدن به بخش وبمستر دچار مشکل شده اید ویا فکر می کنید بهتر است تحلیل این قسمت را به یک تحلیل گر بسپارید، می توانید از رایکا وب کمک بگیرید.

رایکاوب آموزش وبمستر گوگل را به همراه اجرا و پیاده سازی آن برای تان انجام می دهد. دیدن جریمه ها، ارورها و دیگر مشکلات سایت از طریق وبمستر یک مسئله است. و تحلیل آن و رفع و داشتن ایده برای بهتر کردن سایت، مسئله دیگری است.

یعنی ممکن است شما خود همیشه وارد بخش وبستر شوید و همه ارورها را دریابید. اما ندانید که چگونه آن را حل و فصل کنید. در این صورت لازم است از خدمات و تجربه رایکا وب استفاده کنید.

این کار باعث می شود تا با استفاده از تجربه یک کارشناس، میزان دانش شما هم ارتقاء یابد و دفعات آتی خود بتوانید عیوب کارتان را رفع کنید. ضمن آنکه رفع عیوب و ارورهای سایت می تواند کار وقت گیری باشد.

شما می توانید شخصا بر روی سئوی سایتتان تمرکز کنید و رفع عیوب سرچ کنسول را به یک متخصص بسپارید.

دقت کنید مباحث سئو کار وقت گیری هست و آنقدر گسترده است که هر قسمت آن نیازمند یک متخصص است.

تماس با رایکاوب برای آموزش وبمستر گوگل:

رایکا وب ارائه دهنده خدمات طراحی سایت خوشحال می شود که با او در تماس باشید تا بتواند سفارش ویژه شما را انجام دهد. خدمات رایکا وب در چند دسته بندی انجام می شود که یکی از آن ها آموزش وبمستر گوگل است.

با تحلیل وبمستر می توانید نوع نوشته های سایت تان را به میزان زیادی تغییر دهید. پس استفاده از نظر یک کارشناس و فرد خبره می تواند برای شما موثر واقع شود.

همیشه به یاد داشته باشید که قرار نیست همه چیز را خود بر عهده گیریم و می توانیم گاهی امور را برون سپاری کنیم.

ما هم می توانیم در موضوع مشورت دادن و آموزش به شما، همکاری کنیم. همچنین می توانیم خود شخصا، آموزش وبمستر را برعهده گیریم.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.