تکنیک و ترفندهای سئو در سال 99

نکته ها و بهترین روش های سئو سایت در سال جدید 1399 و 2020

تکنیک‌های سئو در سال جدید می‌تواند شما را از رقیبانتان چند قدمی جلو ببرد. طبیعتاً بهتر است که موارد جدیدی مربوط به سئو و تکنیک‌ها آن پیدا کنید تا به این امر دست پیدا کنید.

همیشه باید به دنبال یادگیری هرچه بیشتر سئو سایت و بهینه سازی باشید چون این یک امر حیاتی برای بهتر شدن در این زمینه است. بنابراین به تکنیک‌های جدید و استراتژی جدید فکر کنید تا بتوانید در نزد کاربران و گوگل محبوب شوید.
در این مقاله قصد داریم تا تکنیک‌های برتر سئو سایت در سال جدید را برایتان شرح دهیم تا بتوانید نهایت بهره را از آنها ببرید و بتوانید ترافیک سایتتان را افزایش دهید. هرچند مسلط بودن به مباحث ابتدایی سئو مستلزم این امر است تا به اهداف خود برسید.

کار بر روی جایگاه 0 صفرم!

تکنیک های سئو در سال 99
حتماً به مواردی در جستجوگر گوگل برخورده‌اید که در داخل یک باکس نتیجه برای شما نمایش داده می‌شود. به این موارد در سئو موقعیت 0 یا featured گفته می‌شود.

حالا چرا به آن موقعیت 0 در نتایج می‌گویند؟
این موقعیت پاسخ سؤالات و یا نتایج جستجوی شما را به‌صورت خلاصه نشان می‌دهد. بنابراین هدف شما در سال جدید باید رسیدن به این موقعیت 0 باشد.

اگر بتوانید به این موقعیت دست‌یابید مسلماً ترافیک سایتتان را بسیار بالاتر خواهید برد حتی اگر رتبه 1 گوگل را هم نداشته باشید با رسیدن به موقعیت 0 می‌توانید 31% ترافیک سایتتان را افزایش دهید، روش‌هایی برای رسیدن به موقعیت 0 گوگل:

. توضیحات نوشته یا برگه به‌صورتی باشید که به تعدادی از سوالات متداول پاسخ داده باشید.

. سعی کنید بدانید که مخاطب هدف شما چه سوالاتی در ذهن خود در مورد کسب‌وکار شما دارد.

. مطالب دقیق، جدید و البته باکیفیت بالا بنویسید.

. سعی کنید پاسخ مناسب و دقیق به مخاطب خود ارائه کنید.

بهینه سازی ویدئو

بهینه سازی ویدئو در سئواین روزها مردم ویدئو را به متن و یا حتی تصویر ترجیح می‌دهند و هر وقت بخواهند در مورد محصول یا خدماتی تحقیق بکنند اول سراغ ویدئو خواهند رفت. بنابراین باید در طراحی سایت خود باید مبنا بر تولید محتوای ویدئویی باشد. با تولید یک ویدئو مناسب در راستای معرفی خدمات، محصولات و… می‌توانید 75% ترافیک جستجو را به سمت وب‌سایت خودتان جذب کنید.

بازاریابی ویدئو یک استراتژی موثر برای جذب مخاطب است که از سرویس‌های یوتیوب، آپارات و … می‌توانید بهره ببرید و ویدئوها خود را هم در این وب‌سایت‌ها و هم در وب‌سایت خود آپلود نمایید.

تجربه‌ی کاربر

بهبود تجربه کاربری در سئو
اکثر کاربران چشم و نظرشان به تبلیغات عادت کرده و تقریباً دیگر آن را نادیده می‌گیرند. بنا به راین بهتر است یک وب‌سایت عالی از همه لحاظ و ارگانیک داشته باشید تا اینکه سراغ تبلیغ نام تجاری خود بروید و هزینه‌های گزافی پرداخت کنید.

سعی کنید یک وب‌سایت دوستانه بسازید که به کاهش نرخ جهش کمک کند. این راهی است که وب‌سایت شمارا می‌تواند به اوج خود برساند. وب‌سایت باید بهینه‌سازی شود و تمام عناصر آن باید به‌گونه‌ای باشید که حس خوبی به کاربر القا کند و حتی یک عنصر مزاحم هم در جلوی چشمان کاربر نباشد.

در زیر راه‌هایی برای افزایش تجربه کاربر برای شما نام برده‌ایم:

. وب‌سایت را برای موبایل بهینه کنید

. سرعت بارگذاری سایت را به حداکثر برسانید

. رسانه‌های اجتماعی مربوط به شرکتتان را در دید کاربر قرار دهید

. از پاپ آپ به‌هیچ‌وجه استفاده نکنید

از ابزارهای آنالیز سایت و سئو بهره ببرید

ابزارهای آنالیز سئو سایت و بهینه سازی

به‌عنوان یک صاحب کسب و کار قطعاً به فکر سئو و رشد سایت خود هستید. طبیعتاً هم می‌خواهید عملکرد وب‌سایت خود را آنالیز کنید این‌طور نیست؟

برای این کار به چیز زیادی نیاز ندارید به‌جز استفاده از ابزارهای آنلاین آنالیز سایت که علاوه بر این می‌توانید به خطاهای سایت خود پی ببرید و آنها را مرتفع کنید.
. ابزار Ahrefs
. ابزار MOZ
. گوگل ترند
. گوگل سرچ کنسول
این وب‌سایت و ابزارها تعدادی از بی‌شمار مواردی هستند که می‌توانید از آنها در راستای بهبود سایت خود استفاده نمایید.

مواردی که تا به اینجا برای شما گفته شد تعداد کمی از تکنیک‌های سئو سایت بودند. قطعاً اگر این موارد را در وب‌سایت وردپرسی خود و یا سایتی که با برنامه‌ نویسی اختصاصی راه‌اندازی شده پیاده کنید ترافیک بیشتری را نسبت به دیگر رقیبانتان که این موارد را نادیده گرفته‌اند جذب وب‌سایت خود خواهید کرد. اما هرگز فراموش نکنید که استراتژی داشته باشید و همچنین یادگیری سئو را متوقف نکنید.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.