هزینه طراحی لوگو ساده چقدر است؟

هزینه طراحی لوگو ساده چقدر است؟ انجام این نوع سفارشات گرچه با کمترین قیمت نیز صورت می گیرد اما به دلایلی لازم است برای آن بیشتر وقت گذاشته شود.

حتما با مفهوم لوگو به میزان زیادی آشنایی دارید. تصویری که برای ثبت برند شما در ذهن ها استفاده می شود، تا مدت ها بر روی کسب و کارتان خواهد ماند. این اولین دلیل برای آن است که در سفارش طراحی لوگو به خوبی دقت کنید.

تمامی مدیران بعد از گرفتن مجوز کسب و کار، به دنبال ساده ترین مباحث گرافیکی مانند طراحی لوگو، شعار تبلیغاتی، اسلوگان، کپی رایتینگ و… هستند. برای طراحی لوگو باید ببینید دوست دارید چه تصویری از شما در ذهن مشتری نقش ببندد؟!

حضور در ذهن مشتری و اینکه مشتری ما را به یاد بسپارد تا دفعات بعدی نیز خرید 6کند، از جمله دغدغه های مدیران فعال است. گاهی مدیران تصور می کنند باید حتما تبلیغات تلویزیونی و بیلبوردی داشته باشند تا به چشم بیایند، در حالی که اشتباه است.

طراحی یک لوگوی ساده نیز می تواند بهترین تبلیغات برای شما و برندتان باشد. گاهی اوقات افراد تصور می کنند، طراحی لوگو صرفا یک تصویر فتوشاپی است، در حالی که خلاقیت و انحصار و طرح بکری که در یک لوگو وجود دارد، اهمیت دارد.

هزینه طراحی لوگو ساده جقدر است ؟

اگر می خواهید در این زمینه بیشتر بدانید، سرفصل های زیر را در مورد طراحی لوگو دنبال کنید:

– هزینه طراحی لوگو برای اپلیکیشن های اندرویدی

– آموزش ساخت لوگو ساده

– ایده گرفتن از لوگوهای معروف دنیا

– انواع مختلف طراحی های لوگو

– تماس با رایکا وب برای هزینه طراحی لوگو ساده

هزینه طراحی لوگو برای اپلیکیشن های اندرویدی

امروزه نرم افزارهای بسیاری در بازار به فروش گذاشته می شود. گاهی در یک موضوع واحد، چندین نرم افزار ارائه می شود و مخاطب سردرگم می شود که کدام یک بهتر است.

تمامی این نرم افزارها خدمات نسبتا مشابهی ارائه می دهند و هرکدام تعداد نصب فعال خود را دارد. پس چه چیزی سبب می شود تا کاربران بین آن ها تفاوت قائل شوند؟!

گرچه عموما افراد نرم افزارهای مختلف را امتحان می کنند تا بهترین را انتخاب کنند، اما یک واقعیتی در این موضوع وجود دارد که، یکی از دلایل انتخاب یک نرم افزار این است که ، اپلیکیشن هایی که لوگو و تصویر زیباتری دارند، به همان میزان می توانند بیشتر user جذب کنند.

طراحی یک لوگوی خلاقانه و منحصر به فرد می تواند سبب شود که او از خدمات و محصولات شرکت شما هم استفاده کند، همچنین به دیگران نیز پیشنهاد دهد.

ممکن است شما چندین نرم افزار مختلف برای فروش گذاشته باشید. چنانچه اولین نرم افزار خود را فروختید، دقت کنید که داشتن یک لوگوی جذاب می تواند سبب شود که مشتری سراغ دیگر محصولات شما را بگیرد.

قیمت طراحی لوگو

آموزش ساخت لوگو ساده

یک لوگوی ساده را شما نیز خودتان می توانید طراحی کنید. در این قسمت بخشی از نکات طراحی لوگو به شما آموزش داده می شود. برای اینکه خود دست به کار شوید، می توانید از نرم افزار فتوشاپ و سایر نرم افزارهای طراحی استفاده کنید.

دقت کنید لوگو می تواند فقط نام شرکت باشد ویا صرفا تصویری از فعالیت های آن شرکت ویا ترکیبی از هر دو. بسته به خلاقیت شما یک لوگو می تواند از دیگری و رقبایش بسیار متفاوت باشد.

1- روی کاغذ ایده هایی که می تواند منجر به تولید لوگوی اختصاصی شما بشود، بنویسید.

2- در مورد حوزه کسب و کار خود به تصاویر موجود در گوگل نگاه کنید. لوگوی مورد نظر شما می توانید قسمتی از یک تصویر باشد.

3- همیشه به خاطر داشته باشید که برای طراحی لوگو، نیازی نیست تصویر تولیدی مستقیما به برند شما اشاره داشته باشد. بلکه جالب تر این است که لوگوی شما حاوی مفهوم کسب و کار شما ویا تاثیری که بر زندگی مصرف کننده و کاربران شما دارد، باشد.

4- لوگویی که طراحی می کنید می تواند غیر مستقیم به کسب و کار و برند شما اشاره کند. به طور مثال لوگوی شرکت ایران خودرو که یکی از کارخانه های ماشین سازی ایرانی است، برگرفته از تصویر یک اسب است که نماد سرعت می باشد.

5- لوگوی شما می تواند کلاسیک، رسمی، خشک و خشن، طنزگونه، فانتزی ویا پیچیده باشد. بسته به اینکه کسب و کار شما بزرگ است، کوچک است ویا استارتاپ هستید، می توانید لوگوی متفاوتی داشته باشید.

سفارش آنلاین طراحی لوگو

6- طراحی لوگوی شما می تواند لوگو نشان، لوگو تایپ ویا ترکیبی از هر دو باشد.

7- برای اینکه بتوانید به کمک تصویرسازی ذهنی، لوگو طراحی کنید، چند مثال برای شما خواهیم نوشت. اگر شما بر روی یک محصول عکسی از زنبور ببینید، مطمئنا متوجه می شوید که این محصول در ارتباط با عسل است.

ویا اگر یک شرکت در لوگوی خود از تصویر ماشین حساب استفاده کرده باشد، احتمالا در ذهن شما یک شرکت حسابداری نقش می بندد. وجود تصویر ربات برنامه اندروید، یعنی این نرم افزار اندرویدی و کاربردی است. وجود نمودار در یک لوگو، می تواند نشان دهنده یک شرکت بورسی باشد.

8- در طراحی لوگو، از ترنسپرنسی استفاده کنید. یعنی چند طرح که با هم ترکیب شده اند و یکی بولد است و دیگری کم رنگ.

9- حالا وقت آن است که لوگوی مخصوص خود را طراحی کنید. باید ببینید مفاهیم مرتبط با کار شما دقیقا چه چیزهایی هستند. آن مفاهیم را در گوگل جستجو کنید و تصاویر مختلف را بررسی کنید. در آخر متوجه خواهید شد که کدام تصویر با برند شما بیشتر هم خوانی دارد.

به طور مثال اگر شما صاحب یک مهد کودک هستید، تصاویری از بادکنک های درهم می تواند نشان دهنده نوع فعالیت شما باشد. ویا اگر فیلم و کارتون درست می کنید، استفاده از تصویر یکی از کاراکترها و شخصیت های فیلم شما می تواند نقش لوگوی شما باشد.

ایده گرفتن از لوگوهای معروف دنیا

لوگوهایی هستند که در دنیا معروف می باشد. حتی اگر شما از این موارد استفاده هم نکنید، لوگوی آن ها را می شناسید. در ادامه چند مثال برای شما نوشته ایم.

شما می توانید از این مثال ها ایده بگیرید تا بتوانید لوگوی منحصر به فرد خود را تولید و طراحی کنید. در این مثال ها تلاش کرده ایم از لوگوهای ایرانی و خارجی مثال بزنیم. پس ادامه مقاله را دنبال کنید:

1- زمزم:

یکی از معروف ترین لوگوهای ایرانی، مربوط به کارخانه نوشابه زمزم است. طراحی این لوگو به نوعی است که حتی اگر روی کاغذی نوشته شده باشد و نوشابه ای در دسترس شما نباشد، کاملا معلوم است که این لوگو مربوط به کارخانه نوشابه زمزم است.

در مورد زمزم دقت کنید که نه تنها لوگوی آن، اسم آن نیز به کسب و کار کارخانه مربوطه، مرتبط است و با نام زمزم، مشتری در ذهن خود یک نوشیدنی را تصور می کند.

2- اسکایپ:

یکی از معروف ترین شبکه های اجتماعی که ارتباط تصویری و برقراری ویدئو کنفرانس، نشست های مجازی و دانشگاهی از آن بسیار معروف است. لوگوی این شرکت، نوشته شده اسم آن می باشد.

3- ایران خودرو:

برند معروف ماشین ساز ایرانی است که لوگوی آن ترکیبی از نوع محصولات و اسم آن است.

4- مرورگر فایرفاکس:

مرورگری که بعد از کروم، سرعت بالایی دارد و تصویر آن برگرفته از یک روباه به دور کره است.

5- توییتر:

یکی از شبکه های اجتماعی محبوب که بر مبنای پیام های کوتاه، تهیه شده است. لوگوی این شرکت از برگرفته از یک پرنده بسیار کوچک است.

قیمت طراحی لوگو حرفه ای

انواع مختلف طراحی های لوگو

طراحی های لوگو می تواند بسیار متنوع باشد.

1- طراحی لوگو تایپ:

در این طراحی صرفا نام برند شما با شکل و شمایلی زیبا و طراحی گرافیکی جذاب، طراحی می شود. مانند برند DELL که یکی از معروف ترین لپ تاپ های دنیاست.

2- طراحی لوگو نشان:

در این طراحی، تصویری که مفهومی تجسمی از برند شما باشد، نمایش داده می شود. به این نوع لوگوها، مارک نیز می گویند. این تصویر با هدف تاثیرگذاری در ذهن مخاطب، براساس استراتژی ها و ماهیت کسب و کار است. مانند: نرم افزارهای شبکه اجتماعی همچون واتساپ، تلگرام و… که تصویر آن ها برگرفته از یک پیامک می باشد.

3- طراحی ترکیبی:

در این طراحی، هم نام و هم تصویری از برند شما، به شکل ترکیبی استفاده می شود. مانند لوگوی شرکت ایران خودرو.

4- طراحی لوگو با اسم فارسی یا انگلیسی:

بعضی برندها با نام فارسی طراحی می شوند و بعضی برندها از نام انگلیسی برای خلق یک اثر جدید استفاده می کنند.

شما می توانید لوگوی خود را با هر شیوه ای که تمایل دارید، طراحی کنید. البته اگر بتوانید ایده پرداز و خلاق باشید، می توانید از لوگوی ترکیبی به بهترین وجه استفاده کنید ویا اگر تصویر سازی ذهنی یاد داشته باشید، لوگویی منحصر به فرد درست کنید.

پیشنهاد مشاهده : نمونه کار طراحی لوگو

تماس با رایکا وب برای هزینه طراحی لوگو ساده

فعالیت های کاری شرکت طراحی سایت رایکا وب در چندین قسمت که همگی کمک به پیشرفت کسب و کارهای مختلف است، خلاصه می شود. طراحی لوگو یکی از چندین قسمت فعالیت ما می باشد.

گرچه شاید شما خود نیز بتوانید یک لوگو ساده طراحی کنید، اما کمک گرفتن از یک مشاوره خبره و  مهندسین فعال در این حوزه می تواند لوگوهای خلاقانه تری برای شما طراحی کند.

بسیاری از شرکت ها قسمت های مهم کارشان را برون سپاری می کنند. قیمت طراحی لوگو با فتوشاپ بسیار پایین است و لازمه آن صرفا یاد داشتن فتوشاپ است. البته اگر این مسئله برای تان بیشتر اهمیت داشت با رایکا وب تماس بگیرید و سفارش طراحی لوگو دهید.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.