اهمیت ، تاثیر و نقش شبکه های اجتماعی بر سئو سایت و کسب و کار

امروزه استفاده مردم از شبکه های اجتماعی نسبت به گذشته چندین برابر شده است. دراین مطلب می خواهیم درباره تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو بحث کنیم. این موضوع در سال های اخیر مورد توجه قرارگرفته است و افراد زیادی به دنبال کشف رابطه و تاثیر شبکه های اجتماعی و تاثیر آن در سئوی سایت هستند. درادامه مطلب با شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی وب رایکا همراه باشید تا اطلاعات بیشتری دراین زمینه دراختیارتان قراردهیم.بررسی تاثیر شبکه های اجتماعی در سئو سایت

بررسی تاثیر شبکه های اجتماعی در سئو سایت

بررسی اشتراک مطالب در شبکه های اجتماعی و تاثیر آن برسئوی سایت از سال 2010 ذهن بسیاری از کارشناسان را به خود مشغول کرده است. کارشناسان نظرات متعددی را درباره این موضوع ارائه کرده اند. برای مثال برخی معتقدند به اشتراک گذاشتن محتوا در شبکه های اجتماعی تاثیر خاصی را روی سئو سایت ندارد و اما برخی دیگر این موضوع را در سئو تاثیرگذار می دانند.

توجه کنید لیستی که MOZ.COM درباره عوامل تاثیرگذار برسئوی سایت انتشارداده است، شبکه های اجتماعی تاثیر خاصی را روی سئو سایت نمی گذارند. موتورجستجوی گوگل نیز اعلام کرده است که امتیازخاصی را برای اشتراک منابع در شبکه های اجتماعی قائل نمی شود. همان طور که بیان کردیم انتظار می رود، اشتراک منابع در شبکه های اجتماعی تاثیر خاصی را روی سئو سایت نداشته باشد، اما درحالت کلی آن دسته از سایت هایی که مطالب خود را در شبکه های اجتماعی رتبه بهتری می یابند.نقش شبکه های اجتماعی در سئو و کسب و کار

دقت کنید زمانی که یک مطلب به دفعات زیاد در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود، کاربران بیشتر با آن درگیر می شوند پس ترافیک و درنهایت نیز نرخ کلیک سایت بالاتر می رود.

برای اشتراک مطالب در شبکه های اجتماعی باید به دنبال مشهورترین های آن باشید. ازجمله این شبکه های اجتماعی می توان به فیسبوک،تویتتر،لینکدین وگوگل پلاس اشاره کرد. درادامه بیشتر درباره این شبکه های اجتماعی بحث می کنیم.

فیسبوک

شبکه اجتماعی فیسبوک

فیسبوک جز مهم ترین و بزرگترین شبکه های اجتماعی محسوب می شود که افراد زیادی امروزه در آن عضویت دارند. بررسی های زیادی دراین زمینه انجام شده است که نشان می دهد نرخ کلیک یک سایت تاثیر مستقیمی را با میزان تعامل در این شبکه اجتماعی دارد.

تمامی این بررسی ها توسط موتورهای جستجو صورت گرفته است و مشخص شده آن دسته از سایت هایی که نرخ تعامل آن ها در فیسبوک بیشتر است، در جذب نرخ کلیک فعالتر بوده اند.

توییترشبکه اجتماعی توییتر

توییتر ازجمله پرسرعت ترین شبکه های است که می توانید در آن تاحدود 140 کاراکتر محتوا بنویسید. شما می توانید با انتشار این مطالب در شبکه های اجتماعی رتبه سایتتان را ارتقا بخشید. البته دقت کنید استفاده از این شبکه اجتماعی در کشورما بیشتر جنبه خبری دارد.

گوگل پلاسگوگل پلاس

گوگل پلاس نیز از شبکه های اجتماعی پرطرفدار بین ایرانی هاست که به دلیل ارتباط نزدیکی که با گوگل دارد، می تواند تاثیر زیادی را روی سئو سایت داشته باشد.

لینکدینشبکه اجتماعی لینکدین

لینکدین از شبکه های اجتماعی فعال در زمینه کسب و کار محسوب می شود. امروزه افراد متخصص بسیارزیادی دراین شبکه فعالیت دارند به همین دلیل نیز شما می توانید به صورت مستقیم روی سئو سایت اثر بگذارید.

اینستاگرامشبکه اجتماعی اینستاگرام

از محبوب ترین شبکه های اجتماعی بین کاربران مجازی، می توان به اینستاگرام اشاره کرد. ابتدا فعالیت این شبکه اجتماعی به صورت مستقل بوده است و اما بعدها با گسترش آن فیسبوک آن را خریداری کرد. برای اینکه بتوانید در این شبکه اجتماعی کسب وکارتان را ترویج کنید، می توانید از هشتک گذاری استفاده کنید.

دقت کنید امروزه اکثر افراد جامعه در شبکه های اجتماعی فعالیت دارند. به همین دلیل نیز شما می توانید از این ابزار پلی بسازید و به واسطه آن سایت خود را ارتقا دهید.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.