پیش بینی توسعه وب در سال 1399

همان‌طور که صنعت وب در توسعه مستمر و تکنولوژی در هرسال رشد می‌کند، بخش توسعه وب نیز تحت‌تاثیر این رویدادها قرارگرفته و منجر به پیشرفت آتی این بخش می‌گردد. حال که سال 1399 تازه شروع‌شده است بهتر است برای آینده خود در این سال این مقاله را مطالعه نمایید.
ما یعنی رایکا وب به‌عنوان یک آژانس برتر طراحی سایت، این وظیفه را به عهده گرفتیم و مسئولیت شناسایی و تحلیل اینکه چگونه توسعه وب در سال آینده تکامل خواهد یافت را مورد بررسی قرار دهیم.

در این مقاله که توسط تیم ما تهیه و تنظیم‌شده نشان می‌دهیم که توسعه وب در سال جدید چگونه خواهد بود:

Rust – جریان اصلی جدید

زبان برنامه نویسی RustRust به‌عنوان یک زبان برنامه‌نویسی جدید، محبوبیت بسیار زیادی در 4 سال گذشته را کسب کرده است و توانسته خود را ثابت کند. اگر شما علاقه‌مند به مد روز و برنامه نویسی اختصاصی هستید باید بگوییم که زبان برنامه‌نویسی Rust می‌تواند گزینه خوبی برای یادگیری در سال جدید برای شما باشد.

اما شاید برای بار اول است که اسم این زبان برنامه‌نویسی به گوش شما می‌خورد، پس بهتر است که حالا کمی در مورد این زبان در گوگل و یا منابع دیگر تحقیق کنید، اما ما در اینجا چند مورد از ویژگی‌های این زبان را نام می‌بریم تا بدانید که چرا این زبان بین کاربران Stack Overflow تا این حد به محبوبیت رسیده است:
– از نظر نحوی مشابه زبان برنامه‌نویسی ++C است.
– امنیت بالا در حافظه و در نتیجه از عملکرد بالاتری بهره‌مند است
– فیس‌بوک هم از این زبان استفاده می‌کند

اگر دو مورد اول برای شما قانع‌کننده نبوده است، اینکه فیس‌بوک در حال استفاده از این زبان است را نمی‌توان نادیده گرفت و حتماً می‌تواند گزینه‌ی قانع‌کننده‌ای برای برنامه نویسان و توسعه‌دهندگان وب باشد.

GraphQL بزرگ و بزرگ‌تر خواهد شد

GraphQL
همان‌طور که نیازهای مصرف‌کنندگان هر روزه در حال رشد و درصد تقاضای بیشتری می‌شود یک راه‌حل مناسبی توسط این پلتفرم GraphQL طراحی‌شده است که برخلاف REST API معمولی که برای جواب دهی باید نشانی‌های اینترنتی متعددی را بارگذاری کند تا به جواب برسد، تمام داده‌های شمارا در یک درخواست ارسال و دریافت می‌کند و این عمل منجر به پردازش داده‌ها در سطح جدیدی می‌شود.

شایان‌ذکر است که در بسیاری از محیط‌ها و زبان‌ها مورد استفاده قرار گرفته است و نه تنها در موبایل بلکه در طراحی سایت و API مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نحوه رشد GraphQL را می‌توانید در Google Trends مشاهده کنید:

ReactJs به سلطه‌ی خود ادامه خواهد داد

میدانیم که React یک کتابخانه محبوب جاوا اسکریپت برای توسعه‌دهندگان فرانت‌اند محسوب می‌شود، البته که دلایل محکمی هم برای برتری این زبان وجود دارد.

همیشه بین توسعه‌دهندگان React و Angular بحث وجود دارد که کدام‌یک از این کتابخانه‌ها محبوب‌تر و کارآمد تر هستند اما ما در اینجا دلایلی را برای بهتر دانستن React نسبت به رقیب خود آورده ایم و قضاوت را بر عهده خودتان می‌گذاریم:

– آزادی بیشتری به فرآیند توسعه می‌دهد – می‌توانید هر کتابخانه‌ای که مناسب می‌بینید را انتخاب کنید.
– هیچ الگوی کلاسیکی وجود ندارد، بجای استفاده از JSX و XML از زبان مادری خود یعنی JavaScript استفاده می‌کند.
– محافظت از XSS
– مناسب برای استخراج درخواست‌ها به‌صورت Ajax

در مقایسه با مابقی موارد، React نشان می‌دهد که بیشترین رشد را داشته و دارد و حالا حالاها قرار است که به سلطه خود در سال جدید هم ادامه دهد.

با تمام اینها, ما مطمئن هستیم که در میان شما افرادی وجود دارند که موافق یا مخالف این مقاله هستند. اگر فکر می‌کنید ما چیزی را از دست دادیم یا چیز دیگری باید در نظر گرفته شود، نظرات خود را برای ما ارسال کنید.

Rate this post

2 نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.