جی تی متریکس چیست ؟ معرفی سایت و آموزش جامع ابزار GTmetrix

از مهم ترین و بارزترین عواملی که در سئو سایت موثر است می توان به سرعت اشاره کرد. دقت کنید در صورت اینکه سایت شما  سرعت کمتری داشته باشد، کاربر از حضور در سایت شما خسته خواهد شد و همین موضوع نیز نرخ کلیک سایت را به شدت پایین می آورد. اگر می خواهید مشکلات مربوط به سرعت بارگذاری در سایت را بیابید، از مهم ترین عوامل دراین حوزه می توان به جی تی متریکس اشاره کرد. جی تی متریکس نوعی سرویس از ابزارهای گوگل است که درادامه مطلب بیشتر درباره آن بحث خواهیم کرد. باما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری دراین زمینه دراختیار شما قراردهیم. جی تی متریکس چیست ؟ معرفی و آموزش جامع GTmetrix

آموزش جی تی متریکس

در ادامه یک دوره آموزشی در رابطه با این ابزار خواهیم داشت و سعی می کنیم تمامی بخش های آن را مورد بررسی قراردهیم. با ما همراه باشید تا خودتان بتوانید با افزایش سرعت، رتبه سایتتان را در موتورهای جستجو بهبود بخشید.

معرفی ابزار جی تی متریکس

اگر می خواهید مشکلات سایت خود را پیدا کنید و رتبه سایت خود را ارتقا دهید، بهترین کار استفاده از جی تی متریکس است. شما می توانید با کمک این ابزار تمامی بخش های سایت خود را آنالیز کرده و مشکلات آن را پیدا کنید. سپس برای رفع مشکلات و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو اقدام کنید.

توجه داشته باشید سرعت سایت شما به عوامل بسیار زیادی وابسته است که ممکن است خودتان به تنهایی نتوانید به آنالیز تمامی بخش های آن بپردازید. پس بهتراست برای افزایش سرعت سایت ابتدا مشکلات سایت خود را پیداکنید. بدین منظور می توانید به سایت GTMetrix.com سربزنید. این سایت یک گزارش کامل از عملکرد سایت در اختیار شما قرارمی دهد که می توانید با کمک آن رتبه سایت خود را ارتقا دهید.

برای این که بتوانید گزارش جی تی متریکس را تحلیل کنید، لازم است قبل ازهرکاری ابتدا با تمامی ارورهای این گزارش آشنایی داشته باشید تا بتوانید مشکلات سایت را بشناسید. برای این موضوع درادامه مطلب باما همراه باشید تا با تمامی بخش های این ابزار آشنا شوید و درنهایت نیز بتوانید به راحتی مشکلات سایت خود را برطرف کنید.

تا این جا متوجه شدید، برای آنالیز سرعت سایت می توانید از جی تی متریکس استفاده کنید. این سایت می تواند تمامی بخش های سایت شما را آنالیز کند.

توجه داشته باشید سرعت سایت از فاکتورهای مهم در سئو سایت است. در صورت اینکه سایت شما سرعت پایینی داشته باشد، هم کاربران بازدیدی از سایت شما نخواهندداشت. علاوه براین موتورهای جستجو نیز سایت هایی با سرعت پایین را جریمه می کنند و به کلی سایت شما از نتایج جستجو حذف خواهندکرد. برای این که بتوانید فروش خوبی را از سایت خود داشته باشید، حتما باید سرعت سایت خود را به میزان درستی برسانید.

سایت جی تی متریکس چیست؟

برای این که وارد این سایت شوید، لازم است وارد GTMetrix.com شوید. ورود به این سایت برای عموم کاربران راحت است. برای استفاده از این سایت نیاز به هیچ ثبت نامی وجود ندارد و می توانید به راحتی تمامی بخش های سایت را آنالیز کنید. هنگام استفاده از این سایت می توانید آدرس یوآرال صفحه را واردکنید و درنهایت نیز تمامی فایل هایی که دراین صفحه استفاده شده است موردآنالیز و بررسی قرارمی گیرد.

جی تی متریکس پارامترهای زیادی دارد که باتوجه به آن ها آدرس موردنظر شما امتیازدهی می شود. سپس در آنالیز گزارش مربوطه امتیاز مربوط به تمامی بخش های سایت نمایش داده می شود.آموزش افزایش سرعت سایت

چطور می توانیم یک سایت را در جی تی متریکس موردبررسی قراردهیم؟

برای این که سایت خود را با کمک این ابزار آنالیز کنید، لازم است وارد آدرس GTMetrix.com شوید.سپس آدرس سایت خود را در بخش مربوط وارد می کنیم. برای شروع فرایند درانتها روی گزینه Test your site کلیک کنید. دقت کنید زمان بررسی آنالیز آدرس مورد نظر شما در زمان های مختلف متفاوت خواهدبود. برای مثال زمانی که ترافیک سایت جی تی متریکس بالاتر باشد، مدت زمان بیشتری باید منتظر بمانید.

معرفی بخش های مختلف جی تی متریکس

جی تی متریکس دارای بخش های مختلفی است که درادامه بیشتر درباره آن بحث می کنیم.معرفی بخش های مخلتف جی تی متریکس

Page Speed Store

دراین قسمت تمامی بخش های مربوط به Page Speed Store دسته بندی می شوند. این بخش به صورت یک میانگین بین صفر تا صد اندازه گیری می شود. برای رتبه بندی سایت نیز از حرف A  تاF  استفاده می شود. رنگ این بخش هرچه به صفر نزدیکتر باشد قرمزتر و هرچه به صد نزدیکتر باشد، به رنگ سبز درمی آید.

توجه کنید این بخش بیشتر درحوزه الگوریتم های گوگل فعالیت دارد و براین اساس سایت رتبه بندی می شود.

Yslow Score

دراین بخش نیز عملکرد مربوط به رتبه بندی سایت مانند بخش قبلی خواهدبود. این بخش براساس الگوریتم های یاهو تنظیم شده است و تمامی بخش های سایت را ازنظر سرعت بررسی می کند.

Page Details

این قسمت از جی تی متریکس نیز سه آمار مهم را درزمینه سرعت سایت به ما نشان می دهد.درادامه به بررسی این بخش ها می پردازیم.

Fully Loaded Time

دراین بخش حداکثر زمانی که ممکن است سایت شما برای کاربر لود شود، نمایش داده می شود. این مدت زمان از همان بخشی محاسبه می شود که کاربر درخواست خود را به سرور ارائه می دهد و تا پایان زمان لودشدن تمامی فایل ها نیز ادامه پیدا می کند.

Total Page Size

دراین بخش حجم تمامی فایل هایی که در سایت شما لود می شود، جمع آوری شده و نمایش داده می شود. باکمک این پارامتر می توانید تشخیص دهید که برای هرکاربر چه میزان ترافیک و حجم نیازاست. این پارامتر براساس مگابایت محاسبه می شود.

Request

دراین بخش تمامی درخواست هایی که پروتکل HTTP به یک صفحه صرفا برای لودشدن آن ارسال می کند، نمایش داده می شود. دقت کنید هرچه میزان درخواست ها دراین بخش کمتر باشد، سرعت لودشدن سایت نیز بیشتر خواهدشد.

دراین مطلب درباره یکی از مهم ترین ابزارهای تشخیص و تحلیل سرعت به نام جی تی متریکس بحث کردیم. تمامی بخش های این ابزار را در شرکت طراحی سایت رایکا وب مورد بررسی قراردادیم. اگر می خواهید دراین باره اطلاعات بیشتری کسب کنید، پیشنهاد می کنیم این مقاله را به دقت مطالعه کنید. بدین ترتیب می توانید خودتان رتبه سایت را در موتورهای جستجو با افزایش سرعت سایت بهبود بخشید.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.