آموزش تصویری وردپرس فارسی

آموزش تصویری وردپرس فارسی می تواند دقیقا مانند یک کلاس آموزشی به مدیران سایت ها کمک کند تا سئوی سایت شان را بهبود ببخشند.

وردپرس یکی از نرم افزارهای مدیریت محتواست که پویایی و تحرک در آن بسیار است. با مقایسه وردپرس با بسیاری از نرم افزارهای دیگر متوجه تفاوت های موجود در امر طراحی سایت خواهید شد.

ویژگی های بسیار و جالب وردپرس سبب شده تا اولین نرم افزار استفاده شده توسط مدیران سایت ها باشد. راحتی کار با وردپرس و در دسترس بودن افزونه های آن و بودن فایل های آموزشی رایگان در اینترنت، توانسته افراد بسیاری را جذب خود کند.

عموما مدیران بعد از تاسیس شرکت خود، ذوق و شوق بسیاری برای راه اندازی سایت شان دارند. اگر شما هنوز دامنه انتخاب نکرده اید، می توانید از راهنمایی و آموزش ما استفاده کنید. همچنین مقاله در زمینه خرید هاست نوشته ایم که می توانید مراجعه کنید.

آموزش تصویری وردپرس فارسیشما در وردپرس می تواند به سرعت تایپ کنید، تغییر دهید، پاک کنید و سایر موارد دلخواه را انجام دهید. در این مقاله ویژگی های متفاوت و جالب وردپرس را به همراه نکاتی در مورد درج مطلب در سایت وردپرس خواهیم نوشت:

مزیت وردپرس

ویرایشگر وردپرس

مطلب نوشتن در وردپرس

افزونه های مختلف در آموزش تصویری وردپرس

تماس با رایکا وب برای آموزش تصویری وردپرس

مزیت وردپرس

آموزش تصویری وردپرس قصد دارد این نرم افزار را بیشتر به شما معرفی کند. بسیاری از کاربران تازه کار برای شان سوال است که چرا عموم مدیران سایت ها از وردپرس استفاده می کنند؟! چند ویژگی در وردپرس سبب شده تا تبدیل به نرم افزاری پر استفاده شود.

1- وردپرس با زبان برنامه نویسی PHP نوشته شده و این زبان، زبان پر استفاده و بسیار کاربردی است.

2- ورپرس نرم افزاری اپن سورس است و هر تغییرری بخواهید می توانید در آن بدهید.

3- با وردپرس هر سایتی اعم از شرکتی، شخصی، فروشگاهی، صنعتی و … بخواهید می توانید راه اندازی کنید.

4- افزونه های متنوع و مختلف و کاربردی در وردپرس می توان نوشت که کمک کار مدیر سایت باشد. در مجموع باید گفت این نرم افزار، سازگاری بالایی دارد.

5- سئوی وردپرس قوی هست و مطابق با اصول گوگل می باشد.

6- امنیت بالایی می توان در وردپرس طراحی کرد.

7- این نرم افزار ریسپانسیو است. یعنی در گوشی و لپ تاپ به خوبی نمایش داده می شود. این نرم افزار با زبان فارسی سازگار است و مدام آپدیت می شود.

8- وردپرس حالتی پویا دارد، یعنی هر تغییری در آن سریعا نشان داده می شود.

راحت بودن کار با وردپرس

9- وردپرس رایگان است به جهت اینکه اپن سورس است.

10- نصب وردپرس راحت است و استفاده از آن دردسر ندارد.

11- افزونه یوست سئو در تعیین رتبه سئوی شما و میزان خوب بودن مقاله های نوشته شده تان، به خوبی عمل می کند.

12- تولید محتوا در وردپرس راحت هست، چرا که افزونه یوست سئو نسبت به مقاله نوشته شده شما، واکنش های دقیق نشان می دهد.

13- وردپرس سرعت بالایی دارد. با وردپرس سرعت سایت شما کاهش نمی یابد.

14- طراحی سایت با وردپرس نیازی به برنامه نویسی ندارد. در نتیجه برای افراد مبتدی و حتی کسانی که هیچ دانشی از برنامه نویسی ندارند، می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

15- هزینه ساخت سایت با وردپرس بسیار پایین است به طوری که می توان بسیاری از قسمت های آن را رایگان تهیه کرد.

ویرایشگر وردپرس

در آموزش تصویری وردپرس، برای استفاده از قسمت نوشتن وردپرس باید افزونه های ویرایشگر کلاسیک و یوست سئو که در صفحه افزونه های سایت وردپرس شما موجود است نصب کنید.

افزونه یوست سئو، میزان درستی یا غلط بودن سئو و خوانایی هر مقاله را به شما می گوید. و ویرایشگر کلاسیک، برای اعمال نوشتار پیشرفته روی متن استفاده می شود.

وردپرس چیست ؟

مطلب نوشتن در وردپرس

همین که شما شروع به نوشتن در وردپرس می کنید، وردپرس شروع به پاسخگویی، رفع عیب و گفتن مزیت های متن شما می کند. ضمن آنکه متن را سریعا ذخیره می کند.

همینجا در آموزش تصویری وردپرس باید بگوییم نوشتن متن در سایت تان و انجام سئو، به هیچ وجه هدر رفت وقت نیست. و این کار دقیقا تبلیغات و بازاریابی دیجیتال هست.

بسیاری از شرکت های معروف دنیا از سئو برای تبلیغات و بازاریابی استفاده می کنند، چرا که سایر روش های بازاریابی در فضای واقعی، بیش از اندازه استفاده شده و مقداری تکراری است.

چنانچه شما سئوی سایت تان را بهتر کنید، مشتری بیشتری می توانید از طریق فضای مجازی جذب کنید، در نتیجه نسبت به رقبا در گوگل رتبه بهتری خواهید داشت.

مسئله سئو گاهی اوقات زمان بر است اما وقت گذاشتن برای آن بسیار اثربخش خواهد بود و بعد از مدتی خود را نشان خواهد داد.

چند نکته در یک متن سئو شده مهم است. گاهی اوقات رعایت تمامی نکات سخت است، اما خوب است بین آن ها تعادل برقرار کنید.

نکات مهم نوشتن مقاله در وردپرس

1- کلمه کلیدی:

کلمه کلیدی، یعنی عبارتی که محتوا در مورد آن نوشته شده و کاربر بعدا آن را جستجو خواهد کرد. کلمه کلیدی، عبارتی هست که در متن تکرار می شود و هدف یوزر شماست.

کلمه کلیدی را باید از بین پیشنهادی های گوگل پیدا کنید. هنگامی که شروع به نوشتن مقاله می کنید، وردپرس در مورد تعداد کلمات کلیدی به شما ارور می دهد ویا تشویق می کند.

همچنین کلمه کلیدی لازم است در ابتدای عنوان شما باشد. گرچه می توانید آن را در وسط نیز به کار ببرید، اما از لحاظ سئو، بهتر است در ابتدای آن باشد.

2- عنوان:

عنوان یعنی همان تیتری که مخاطب از سایت شما می بیند و جذب می شود. عنوان شما باید حاوی کلمه کلیدی بوده و جذاب باشد و مخاطب را مجاب کند به سایت شما سر بزند و مقاله را تا پایان بخواند.

عنوان تان را می توانید از بین پیشنهادی های گوگل انتخاب کنید ویا از تیتر دیگر سایت های صفحه اول گوگل استفاده کنید.

3- متا یا خلاصه:

خلاصه همان جمله ای هست که مخاطب قبل از باز کردن سایت شما می بیند و از طریق آن متوجه می شود که متن شما مطابق با خواسته او هست یا خیر. اگر خلاصه تان جذاب باشد، و دقیقا هدف مخطاب باشد، سایت تان را باز خواهد کرد.

4- تصویر:

تصویری که انتخاب می کنید در ذهن مخاطب می ماند. همه ما می دانیم امروزه شبکه اینستاگرام بسیار پر مخاطب است. دلیل آن تصویر محور بودن آن است. در این شبکه انواع تصاویر و ویدئو ها به اشتراک گذاشته می شود و مخاطب را جذب می کند. پس شما هم تصویر خوب برای مقاله های تان بگذارید تا مخاطب را به خواندن دیگر مقاله های تان جذب کنید.

مهم بودن سر تیترها:

5- داشتن سرتیتر یا هدینگ H2 , H3 و…:

سرتیتر ها، مقاله شما را به خوبی دسته بندی می کند. اگر مقاله شما تعداد کلمه بالایی داشته باشد، وردپرس ارور می دهد که از سرتیتر استفاده نکرده اید. ضمن اینکه سرتیتر ها متن شما را زیباتر می کند و مخاطب حوصله می کند تا پایان بخواند.

مثلا اگر شما یک مقاله 1000 کلمه ای دارید، حداقل 3 سرتیتر می خواهد. چرا که هر تیتر لازم است کمتر از 300 کلمه باشد. اما اگر متن شما کوتاه باشد و شامل 300 کلمه باشد، وجود سرتیتر اهمیت بسیاری ندارد.

شاید ابتدای راه اندازی سایت تان مقالات کوتاه تری بنویسید، اما به تدریج می توانید میزان کلمات مقالات را بیشتر کنید و آموزش بیشتری به مخاطب خود بدهید. آموزش های رایگان، مخاطبان بیشتری برای سایت شما خواهد آورد.

مزیت های وردپرس

افزونه های مختلف در آموزش تصویری وردپرس

در آموزش تصویری وردپرس در مورد افزونه ها می خواهیم بگوییم. افزونه های وردپرس برای ارتقاء سئو و بهبود سئوی سایت تان استفاده می شود، ضمن آنکه بعضا حالت زیباسازی سایت برای مخاطب دارد.

مثلا می توانید سایت خود را تبدیل به سایت فروشگاه اینترنتی و آنلاین کنید و برای آن درگاه پرداخت بگذارید تا مشتری بتواند مستقیما و بدون مراجعه به دفتر کار، شرکت ویا مغازه شما خرید کند.

در ادامه تعدادی از این افزونه ها را آورده ایم:

1- افزونه ووکامرس:

با این افزونه می توانید یک فروشگاه اینترنتی بسازید و چندین و چند محصول برای فروش بگذارید.

2- افزونه ایزی دیجیتال دانلود یا EDD:

این افزونه نیز برای ساخت فروشگاه اینترنتی طراحی شده است و مقداری با ووکامرس تفاوت دارد.

3- افزونه اسلایدر Soliloquy :

این افزونه برای این طراحی شده که سایت شما تعاملی تر و کاربر پسند تر شود. یعنی user شما تعامل بیشتری با سایت تان داشته باشد.

4- افزونه اسلایدر Smart Slider 3:

این افزونه به مخاطب شما کمک می کند تا بهتر با سایت تان کار کند.

5- افزونه اسلایدر WonderPlugin WordPress Slider:

این افزونه از تصاویر و فیلم های مختلف شبکه های اجتماعی پشتیبانی می کند.

تماس با رایکا وب برای آموزش تصویری وردپرس

رایکا وب در حوزه های بسیاری مانند آموزش تصویری وردپرس برای گسترش کسب وکارها در فضای مجازی فعالیت می کند. چنانچه نیاز به مشاوره در مورد وردپرس، طراحی سایت و بخش وبمستر خود داشتید، می توانید از مشاوره رایکاوب استفاده کنید.

شما برای بازاریابی دیجیتال فعالیت کسب و کار خود می توانید خود دست به کار شوید، اما راه بهتری هم هست که آن را برون سپاری کنید و از مشورت متخصصین در این امر استفاده کنید.

برون سپاری سبب می شود تا شما بر روی فعالیت های اصلی خود تمرکز کنید و انرژی خود را بر روی اهداف آینده تان بگذارید. ضمن اینکه متخصصین در این حوزه، می توانند با نتیجه بهتری برای تان انجام دهند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
👋 سلام چطور میتونم کمکت کنم ؟