طراحی سایت های زیبا یا کاربردی؟

طراحی سایت های زیبا یا کاربردی؟ مسئله در این است. اینکه سایت ما بیشتر مخاطب را جذب کند یا کاربردهای آن بیشتر شود، کدام یک مهم تر است؟!

بسیاری از مدیران هنگامی که به دنبال طراحی سایت هستند، بیشتر ترجیح می دهند، سایت شان زیبا باشد و تعداد دیگری نیز سایت کاربردی را دوست دارند.

هر کدام از این نوع طراحی ها، استفاده خاص خود را دارا هستند و به میزان لازم جذاب هستند. شاید شما هم در جایگاه یک مدیر شرکت یا استارتاپ، در این زمینه سردرگم باشید و نتوانید به خوبی تصمیم بگیرید.

قبل از سفارش سایت باید تعیین کنید که هدف شما از راه اندازی این سایت چیست؟! ممکن است ایده شما امروز بسیار کوچک باشد، اما بتواند طیف عظیمی از مردم را جذب خود کند. ایده شما می تواند در قالب یک سایت اینترنتی زیبا یا کاربردی به گوش مخاطبان شما برسد.

بسیاری از سایت هایی که امروز می بینید پر فروش و پر بازدید هستند و اسم شان سر زبان ها می چرخد، از استراتژی های فروش و بازاریابی و تبلیغاتی بهره برده اند. شما هم لازم است برای سایت خود و نوع کسب و کار خود، بهترین استراتژی را پیدا کنید.

طراحی سایت زیبا و کاربردی

می خواهیم با ذکر مثال هایی در این مقاله در مورد طراحی سایت های شکیل و کاربردی توضیح دهیم تا در تصمیم گیری به شما کمک کنیم.

– طراحی سایت های زیبا برای انواع کسب و کارها

– طراحی سایت های کاربردی برای مشاغل

– نمونه سایت های زیبای طراحی شده

– نمونه طراحی سایت های کاربردی

– تماس با رایکا وب برای طراحی سایت های مختلف

 

طراحی سایت های زیبا برای انواع کسب و کارها

ممکن است شما تعدادی مشتری ویا یوزر دارید که همیشه به سایت شما سر می زنند و برای شما مهم است که شایت شما همیشه برای آن ها جذاب باشد.

ممکن است مهم باشد که مدام قالب های متنوع و شکیل طراحی و استفاده کنید و سایت خود را به روز نگه دارید. در این طور مواقع، سایت شما باید یکسری زیرساخت هارا حتما رعایت کند.

مثلا اینکه هاست شما باید کشش داشته باشد، قالب های سنگین روی آن آپلودر شود. بعد از طراحی سایت ، باید مطمئن شوید که میزان زمان انتظار برای بارگزاری سایت، افزایش نیافته باشد. اگر هاست شما به میزانی قوی هست که بتواند، طراحی جدید و به روز را تحمل کند، می توانید از مزایای یک سایت زیبا طراحی شده بهره مند شوید.

مدیرانی که به دنبال سایت زیبا و شکیل هستند، معمولا برایشان کسب درآمد از سایت مهم نیست و صرفا می خواهند یک سایت ویترینی داشته باشند. پس چند نکته را دقت کنید:

نکات مهم برای طراحی سایت زیبا

1- این سایت باید ارتباط شما با مشتری هارا نگه دارد و آنقدر جذاب باشد که مشتری خدمات و محصولات شمارا فراموش نکند. شما این سایت را برای مشتری مداری می خواهید. مثلا ممکن است تعدادی نمایندگی در شهرهای مختلف و دیگر کشورهای خارجی داشته باشید، و این ارتباط را می خواهید حفظ کنید.

2- اگر چنین سایتی طراحی کردید، حواس تان باشد که از خرج کردن برای آن ضرر نکنید.

3- مثلا می توانید هر روز یک نکته جدید به مشتری های خود یاد بدهید تا همیشه موضوعی برای برگشت آن ها به سایت باشد.

4- همچنین می توانید محصولات مشابه خود را که هر روزه جدیدا منتشر و به بازار ارائه می شود را به مشتری ها معرفی کنید.

5- قسمت نظرات و پرسش و پاسخ را حتما درج کنید تا مطمئن شوید فیدبکی از سمت مشتریان به شما ارائه می شود.

6- از طریق ذهن سازی مشتری پیش روید. دقیقا مانند وقتی که لوگو طراحی می کنید، سایت شما باید بخشی از فعالیت خود را از طریق ذهن سازی به مشتری برساند. این شیوه را غیر مستقیم می گویند. در ادامه مقاله مثالی در این مورد زده ایم.

نکات مهم طراحی سایت

طراحی سایت های کاربردی برای مشاغل

گاهی هدف یک کسب و کار از طراحی سایت، سایتی است که از آن بتوان کسب درآمد کرد. در این مواقع باید حتما سراغ کسانی بروید که سایت شما را از لحاظ سئو بتوانند قوی کنند.
در سایت های کاربردی، برای مدیر کسب و کار زیباسازی اهمیت بالایی ندارد، بلکه تمرکز بر روی کسب درآمد است. در این سایت ها که معمولا فروشگاه های اینترنتی هستند، هدف این است که راه حل های افزایش بازدید سایت روی طراحی آن اعمال گردد.

البته سایت شما می تواند هم زیبا باشد و هم کاربردی. در این صورت وقت بیشتری از شما خواهد گرفت. اگر دوست دارید سایت شما همه چی تمام باشد، بهتر است اولویت بندی کنید. یعنی به طور مثال ابتدا بر روی کاربردی بودن آن تمرکز کنید و بعد از آنکه به هدف تان رسیدید، به زیباسازی سایت بپردازید.

در مورد سایت های کاربردی، بیشترین چیزی که مهم است استراتژی شما برای فروش است. نوع تدبیر و استراتژی شما می تواند تعیین کند چه سایتی داشته باشید و به شما خط مشی خواهد داد.

نمونه طراحی سایت های زیبا

شاید برای نمونه سایت های زیبا و جذاب بتوان از فیس بوک نام برد. فیس بوک سایتی رایگان است که هر روزه خدمات جدیدتری ارائه می دهد. شاید امروزه دیگر نسبت به گذشته کمتر از فیس بوک استفاده شود، به دلیل آنکه شبکه های اجتماعی جایگزین شده اند، اما فیس بوک را همه میشناسند و به خوبی می توان معرفی کرد.

سایت فیس بوک یک سایت تعاملی و پویا است. هر لحظه در حال آپدیت خود می باشد. هر عملی در فیس بوک به سرعت منتشر می شود و کاربران می بینند. فیس بوک هم زیبا طراحی شده و هم سایتی کاربردی است. البته امروزه به دلیل وجود شبکه هایی مانند اینستاگرام و تلگرام، مانند گذشته مورد استفاده قرار نمی گیرد. اما روزگاری برای خود برو و بیایی داشت.

البته نگران خرج و مخارج فیس بوک نباشید، گرچه فیس بوک از طریق خود مستقیما کسب درامد نمی کند، اما راه های جایگزینی برای کسب درآمد دارد.

سایت دیگری که زیبا طراحی شده، سایت مرسدس بنز است. یکی از کمپانی های معروف فروش ماشین در جهان است. پویایی و سرعت که از مولفه های مهم یک خودروی مناسب است، در طراحی این سایت دیده می شود. شما هم به این سایت سر بزنید. فروش مرسدس بنز به دلیل استفاده مشتریان قبلی همچنین نام برند آن می باشد و شاید بسیاری از افراد هیچ گاه به این سایت سر نزده باشند.

پیشنهاد مشاهده : نمونه کار طراحی سایت

نمونه طراحی سایت های کاربردی

لازم به ذکر است که گاهی می توان سایتی طراحی کرد که هم شکیل باشد و هم کاربردی بوده و بتوان از آن کسب درامد کرد. در این مواقع باید هاستی قوی داشته باشید. البته این کار مقداری زمان بر است.

سایت ایرانی دیجی کالا

1- یکی از سایت های کاربردی ایرانی که حسابی معروف است و از طریق آن کسب درآمد انجام می شود، سایت دیجی کالا می باشد.

طراحی سایت دیجی کالا

این سایت فروش انواع محصولات را برعهده گرفته و به تمامی شهرهای ایران فروش دارد. سایت دیجی کالا یکی از معروف ترین سایت هایی است که به دلیل کسب رتبه خوب در گوگل، توانسته اعتماد بسیاری از مخاطبان را کسب کند.

یعنی بسیاری از افراد هستند که شاید هیچ گاه اسم دیجی کالا را نشنیده اند، اما وقتی به دنبال خرید گوشی و لپ تاپ بوده اند، در گوگل سایت دیجی کالا را دیده اند. اگر می خواهید سایت تان با استفاده از اصول سئو، صفحه اول بیاید، با شماره های رایکاوب تماس بگیرید و درخواست سئو و بهینه سازی سایت برای سئو دهید.

اگر دقت کنید دیجی کالا سایت زیبایی نیست، و فقط حالت فروشگاه اینترنتی دارد. فروش و کسب درآمد دیجی کالا از طریق تبلیغات و سئو در گوگل است.

سایت معروف آمازون

2- سایت دیگری که می توان به عنوان سایتی کاربردی معرفی کرد، سایت کتاب فروشی آمازون است. این سایت هم سایت شکیلی نیست، و قالب های پیچیده رنگارنگ ندارد، اما بیشتری فروش سال را به خود اختصاص داده است. در سراسر دنیا از طریق آمازون اقدام به خرید کتاب می کنند.

تراکنش های مالی بالایی در طی سال از طریق آمازون ثبت می شود. کتاب های متنوعی از فرهنگ های مختلفی می توان خرید. ایده سایت آمازون بسیار ساده است، اما نتیجه آن بسیار هیجان انگیز است. گرچه سایت آمازون قالب های متنوع ندارد، اما با توجه به میزان بازدید در طول سال، لازم است هاستی قوی داشته باشد.

طراحی سایت فروشگاهی

تماس با رایکا وب برای طراحی سایت های مختلف

رایکا وب شرکتی فعال در زمینه فناوری اطلاعات است که خدمات طراحی سایت های مختلف را با استفاده از زبان برنامه نویسی PHP انجام می دهد. شما می توانید با برقراری تماس با رایکا وب سایت خود را سفارش دهید. اینکه چه نوع سایتی بخواهید داشته باشید، در نهایت بسته به تصمیم شماست.

باید ببینید که در نهایت این سایت برای شما چه نتیجه ای قرار است داشته باشد و چه سودی می خواهد برساند؟! آیا می خواهد بر پایه تکنیک مشتری مداری، مشتریانش را حفظ کند ویا می خواهد هر روز بازدید جدیدی داشته باشد و به کسب درآمد بپردازد؟!

این ها مهم ترین مولفه های تصمیم گیری برای نوع سایتی است که می خواهید داشته باشید و لازم است حتما در نظر بگیرید. چرا که طراحی سایت هم وقت گیر است و هم هزینه بر خواهد بود. معمولا برای مدیران سایت ها بعد از انتخاب domain و طراحی سایت، سخت است که بخواهند همه چیز را تغییر دهند. پس بهتر است در ابتدای کار به خوبی این موضوع مورد بررسی قرار گیرد و از مشورت یک کارشناس بهره مند شوید.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.