نرخ کلیک (CTR) چیست؟ روش های افزایش آن

نرخ کلیک یکی از پارامترهایی است که توسط موتورهای جستجو اندازه گیری می شود. این پارامتر یکی از عوامل تاثیرگذار بر سئو سایت شماست که می توانید با کمک آن سایت خود را به نتایج برتر موتورهای جستجو ارتقا دهید. نرخ کلیک در واقع همان میزان بازدید از سایت شماست که مشخص می کند چه میزان سایت شما توسط کاربران دیده شده است. در ادامه این مطلب از شرکت برنامه نویسی وب و طراحی سایت رایکا وب بیشتر در این باره بحث خواهیم کرد. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در این باره کسب کنید، با ما همراه باشید.

نرخ کلیک (CTR)

منظور از نرخ کلیک میزان مشاهده سایت توسط کاربران مختلف است. دقت کنید زمانی که شما یک عبارت را در بخش جستجوی گوگل سرچ میکنید، ده نتیجه برتر از نظر موتورهای جستجو برای شما نمایش داده می شود. بعد از وارد شدن به لینک سایت، یک نمونه از بازدید سایت برای شما ثبت می شود. حال اگر نفرات دیگری نیز از این سایت بازدید کنند، نرخ کلیک آن بالاتر می رود.
برای مثال دقت کنید زمانی که ده نفر یک عبارت را جستجو می کنند و از این ده نفر، هفت نفر آن ها وارد یک لینک خاص شده باشند، نرخ کلیک این سایت برابر 70 درصد خواهد بود. به کمک این شاخص رتبه بندی سایت ها توسط موتورهای جستجو صورت می گیرد. برای افزایش نرخ کلیک سایت لازم است یک عنوان جذاب برای سایت انتخاب کنید، تا کاربر بعد از دیدن نام سایتتان آن را از میان نتایج گوگل انتخاب کند و بدین ترتیب نرخ کلیک سایتتان افزایش یابد.

نرخ کلیک (CTR) چیست ؟نرخ کلیک چه تاثیری را بر رتبه بندی سایت دارد؟

منظور از نرخ کلیک تعداد کلیک هایی است که روی لینک هر سایت می شود. این فاکتور یکی از روش های اندازه گیری است که با کمک آن میتوانید موفقیت سایت خود را تخمین بزنید. دقت کنید منظور از نرخ کلیک افزایش بازدید از سایت شما خواهد بود که تاثیر بسیار زیادی را در رتبه سایتتان خواهد داشت. در واقع نشان دهنده این است که کاربران زیادی از محتوای سایت شما بازدید داشته اند و از آن رضایت داشته اند.
هرچقدر بتوانید نرخ کلیک سایت خود را بالاتر ببرید، رتبه سایتتان نیز بالاتر می رود. بدین ترتیب سایت شما در رتبه نخست نتایج جستجو قرار میگیرد و می توانید کلیک بیشتری را از طریق کاربران دریافت کنید. نتایج تحقیقات نشان داده است که سایت هایی که در رتبه نخست نتایج جستجو قراردارند، کلیک بیشتری را دریافت می کنند.
نرخ کلیک نشان می دهد سایت شما چه میزان توانسته است با کاربران مختلف ارتباط برقرار کند. نرخ کلیک یکی از ابزارهای بازاریابی اینترنتی است که می توانید با کمک آن رتبه سایت خود را ارتقا دهید وجز نتایج برتر موتورهای جستجو باشید.

نرخ کلیک (CTR) چطور محاسبه می شود؟

دقت کنید اگر سایتی دارید و می خواهید نرخ کلیک آن را محاسبه کنید، می توانید خودتان به راحتی این کار را انجام دهید. برای این کار لازم است ابتدای میزان بازدید سایت را در نتایج جستجو را درنظر داشته باشید. برای محاسبه درصد کلیک لازم است ابتدا تعداد کلیک را بر میزان بازدید تقسیم کنید. بدین ترتیب می توانید درصد نرخ کلیک را محاسبه کنید.

چطور می توانیم نرخ کلیک را افزایش دهیم؟

شما خودتان می توانید با انجام چند تکنیک ساده نرخ کلیک را افزایش دهید. برخی از این اقدامات را در ادامه بررسی می کنیم.

راه و روش های افزایش نرخ کلیک CTR

1- زمانی که کاربر ده نتیجه اول جستجوی گوگل را می بیند، از روی عنوان هر سایت به آن جذب می شود. پس بهتر است یک عنوان جذاب را برای سایت خود انتخاب کنید، تا کاربر به محض دیدن عنوان سایت روی آن کلیک کند. بهتر است عناوینی را انتخاب کنید، که بدانید دقیقا کاربران به دنبال آن هستند. از انتخاب عناوین تکراری بپرهیزید.
2- بهتر است برای این که سایت شما سئو باشد، از کلمات کلیدی استفاده کنید که در متن خود به کار برده اید. عناوین انتخابی توسط شما بهتر است در متن بکار رفته باشد.
3- به هیچ عنوان متن های تکراری که در سایت های دیگر استفاده شده‌اند، را انتخاب نکنید. استفاده از متن های تکراری سبب اوت شدن سایت شما توسط موتورهای جستجو خواهد شد.
4- دقت کنید برای این که نرخ کلیک را بالاتر ببرید، لازم است از یک متا دیسکریپشن مناسب استفاده کنید.
5- محتوا پادشاه هر سایت است، به همین دلیل لازم است وقت کافی را برای نوشتن محتوا بگذارید. محتوای سایت باید سئو و یونیک باشد. محتوای تکراری مورد تایید موتورهای جستجو نیست و باعث کم شدن رتبه سایت می شود.
6- تبلیغات گوگل یکی از راه های بالا رفتن نرخ کلیک است. شما می توانید برای دیده شدن بیشتر سایت خود از این تبلیغات کمک بگیرید.
7- به صورت کلی لازم است برای رسیدن به یک رتبه برتر در موتورهای جستجو ، سایت را بهینه سازی کنید. این کار باعث می شود تا سایت شما جز نتایج برتر گوگل قرار گیرد و کلیک بیشتری دریافت کند.

همه چیز درباره Impression

Impression در واقع همان میزان حضور سایت شما در میان نتایج جستجو است. دقت کنید هربار سایت شما درمیان نتایج جستجو باشد، یک Impression برای سایت شما ثبت خواهد شد. دقت کنید اگر سایت شما در صفحات بعدی نتایج جستجو باشد، دیگر Impression برای شما به ثبت نخواهد رسید.
دقت کنید برای این که نرخ کلیک سایت خود را بالاتر ببرید، باید سایت خود را از هر نظر بهینه سازی کنید. زمانی که بتوانید سایت خود را به رتبه های برتر موتورهای جستجو برسانید، به راحتی نرخ کلیک خود را افزایش می دهید.

impressions چیست

استفاده از ربات برای افزایش نرخ کلیک

بسیاری از افراد برای این که نرخ کلیک سایت خود را بالاتر ببرند، از ربات ها دراین زمینه استفاده می کنند. بد نیست بدانید گوگل ابزارهای بسیار قدرتمندی برای شناسایی این موارد دارد. استفاده از ربات یکی از روش های سئو کلاه سیاه است که ممکن است سایت شما را به کلی از نتایج جستجوی گوگل حذف کند. حتی ممکن است به دلیل استفاده از روش های سئو کلاه سیاه، گوگل شما را جریمه کند.
توجه داشته باشید نرخ کلیک یکی از ابزارهای بسیار مهم برای تعیین رتبه سایت است. شما می توانید از روش های بسیار زیادی برای افزایش نرخ کلیک در سایت اقدام کنید. برخی از این روشها در این مطلب مورد بررسی قرار گرفت، شما می توانید با مطالعه این مقاله اطلاعات خوبی را در این زمینه کسب کنید. بدین ترتیب هر چه بتوانید رتبه سایت خود را بالاتر ببرید، نرخ کلیک بیشتری دریافت خواهید کرد. بدین ترتیب تعامل کاربران با سایت شما بیشتر خواهد شد.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.