کاربردهای زبان برنامه نویسی php چیست؟

کاربردهای زبان برنامه نویسی php چیست؟ چنانچه این موضوع به شما معرفی شود، دنیایی از ایده های جدید برنامه نویسی به ذهنتان خواهد رسید.

یکی از زبان های رایگان و Open source که می تواند دنیایی از خلاقیت را در پی داشته باشد، زبان PHP است. این زبان به کمک شما می آید تا بتوانید هر آنچه می خواهید در وب خلق کنید.

کاربردهای زبان برنامه نویسی php به میزانی است که با این زبان نه تنها می توانید سایت طراحی کنید، بلکه می توانید هر برنامه کاربردی تحت وبی تولید کنید.

به کاربردهای زبان PHP خوب دقت کنید و هم اکنون نرم افزار کاربردی خود را تولید کنید. اگر شما بتوانید یک برنامه جدید بنویسید، مطمئنا می توانید به فروش برسانید. برنامه شما می تواند رفع دغدغه ای از عموم مردم باشد ویا به میزانی جذاب باشد که افراد حاضر باشند برایش پول بپردازند.

کاربردهای زبان برنامه نویسی php چیست؟

حتما برای تان جالب شد بدانید منظور ما چیست؟!

ما در این نوشته قصد داریم ایده های جدید برنامه نویسی در اختیار شما قرار دهیم. با دیدن ایده های ما و استفاده از تکنیک طوفان مغزی مطمئنا شما هم می توانید یک طرح جدید انجام دهید.

می خواهیم ذهن شما باز شود تا دنیای بزرگ PHP را دریابید. و شاید علاقه مند شدید که به کلاس های آموزشی این زبان پر کاربرد بروید. برای دانستن کاربردهای زبان PHP و دنیای جذاب آن، مقاله زیر را تا پایان بخوانید و سرفصل های زیر را دنبال نمایید:

– برنامه های موجود از کاربردهای زبان برنامه نویسی PHP

– خلق آثار جدید با استفاده از کاربردهای زبان برنامه نویسی PHP

– برون سپاری خلق نرم افزار با استفاده از PHP به شرکت های مهندس

– دلایل محبوبیت زبان برنامه نویسی PHP

– تماس با رایکاوب برای انجام خدمات برنامه نویسی PHP

زبان برنامه نویسی پی اچ پی همه فن حریف

زبان برنامه نویسی PHP در میان برنامه نویسان و مهندسان کامپیوتر و فناوری اطلاعات IT هنوز هم جایگاه ویژه ای دارد. انتخاب این زبان با توجه به کاربرد گسترده اش در ارائه نرم افزارهای کاربردی و طراحی وب سایت ، جای تعجب ندارد.

بزرگ ترین و معروف ترین نرم افزارهای کاربردی دنیا که روزانه چندین میلیون کاربر از آن استفاده می کنند، تحت PHP نوشته شده اند. در ادامه لیستی از این نرم افزارها آورده شده است:

زبان برنامه نویسی پی اچ پی همه فن حریف

1- ربات های تلگرام:

کانال هایی که در تلگرام می بینید هزاران یا میلیون ها فالوور دارند و پست های شان بسیار بازدید می شود، لزوما این اعداد واقعی نیستند. این کانال ها معمولا از ربات تلگرام استفاده می کنند.

ربات های تلگرام که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، از زبان برنامه نویسی PHP کمک می گیرند. استفاده از ربات تلگرام، خیلی روش قدیمی نیست. اتفاقا این روش جدید است و مربوط به همین سالیان گذشته می شود.

ربات تلگرام که یکی از کاربردهای زبان برنامه نویسی PHP است، از ذهن خلاق برنامه نویس آن نشات می گیرد.

2- طراحی خلاقانه وب سایت:

خوب است بدانید بسیاری از معروف ترین سایت های دنیا مانند ویکی پدیا، یاهو و فیس بوک از زبان PHP استفاده می کنند. گرچه شاید در ظاهر، PHP زبان ساده ای به نظر بیاید اما در عمل بسیار کاربردی است و با آن می توان آثار زیباییی انجام داد و خلق کرد.

3- این روزها افزونه های رنگارنگ وردپرس بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. افزونه هایی که هرکدام جذابیت جدیدی به سایت شما می افزاید. بسیاری از مهندسین از زبان PHP استفاده می کنند تا این افزونه هارا بنویسند.

4- بازی های آنلاین یکی دیگر از محبوبیت های فضای مجازی است که هر قشری و سن و سالی را جذب کرده است. با PHP می توان، بازی آنلاین تولید کرد و خلاقیت زیادی نشان داد.

5- همچنین با PHP می توان نرم افزارهای گرافیکی، پردازش تصویر، رنگ کردن تصاویر نیز ساخت. حالا که با ایده های مختلف و متنوع کاربردهای زبان برنامه نویسی PHP آشنا شدید، شما چه ایده ای در سر دارید؟

خلاقیت با یادگیری زبان برنامه نویسی PHP

خلاقیت با یادگیری زبان برنامه نویسی PHP

با توجه به کاربردهایی که از زبان PHP گفتیم، حالا وقت آن رسیده است که شما نیز ایده خود را پیاده سازی کنید. این کار نمی تواند سخت باشد، چرا که دیگر مهندسینی که توانسته اند، نرم افزارهای جدید خق کنند، یکی از شما بوده اند.

اگر تصور می کنید که لازم است از مشورت یک فرد باتجربه استفاده کنید، می توانید رایکاوب را انتخاب کنید. با ما تماس بگیرید تا بتوانیم مشاوره و آموزش لازم در این زمینه را به شما بدهیم.

شما با استفاده از تکنیک طوفان مغزی می توانید یک نرم افزار کاربردی جدید خلق کنید.

1- یک ربات تلگرام بسازید که کاری متفاوت از دیگر ربات ها انجام دهد. رباتی که تولید می کنید، باید یک آپشن جدید داشته باشد تا مدیران کانال هارا برای خرید جذب کند.

مثلا ربات تلگرامی تولیدی شما می تواند، آمار بازدیدها، افزایش فالوور و کامنت ها را ساعتی ارائه دهد. یعنی بگوید در ساعت اول، 100 بازدید از مطالب کانال انجام شده، ودر ساعت دوم 50 بازدید و الی آخر.

2- یک سایت با طراحی جدید بنویسید.

طراحی شما می تواند منحصر به فرد باشد. استفاده از آیکون هایی که با کلیک روی آن ها اتفاق ویژه ای می افتد ویا استفاده از بازی های آنلاین کوتاه مدت در وب سایت، شاید بتواند بازدید یک سایت را افزایش دهد.

3- یک افزونه جدید وردپرسی تولید کنید.

افزونه شما می تواند امنیتی باشد که بسیاری از سایت ها به دنبال آن هستند.ویا افزونه شما می تواند زبان های زنده دنیا را با روشی پویا به سایت اضافه کند. ویا دیگر افزونه هایی که مدیران سایت ها پیگیر آن هستند.

4- بازی آنلاین جدید خلق کنید.

این بازی می تواند آموزشی باشد تا والدین را به خوبی جذب کند. ویا می تواند بر گرفته از اتفاقات واقعی تاریخی باشد. دنیای بازی ها امروزه یکی از پرفروش ترین راه های کسب و کار است.

5- یک نرم افزار رنگ آمیزی طراحی کنید.

نرم افزار شما می تواند تصاویر آماده ای مانند شابلون بازی کودکان ارائه دهد.

برنامه نویسی اختصاصی با زبان PHP

اگر شما ایده های بسیاری برای برنامه نویسی دارید و دوست دارید همه را پیاده سازی کنید، این کار مطمئنا وقت گیر است و بهتر است آن را برون سپاری کنید.

می توانید نرم افزارهای بی شماری از طریق برون سپاری تولید کنید و به فروش بگذارید. رایکاوب یکی از شرکت هایی است که با زبان PHP نرم افزار تولید کرده و وب سایت می نویسد.

کار برنامه نویسی نیازمند داشتن چند فرد خبره و آگاه به این علم کاربردی می باشد. حتی در شرکت های بزرگ دنیا نیز گاهی همین اتفاق می افتد. یعنی آن ها صرفا ایده پیاده سازی نرم افزار را در اختیار دارند و اجرا و برنامه نویسی آن را به مهندسین کامیپوتر و فناوری اطلاعات می سپرند.

کار برنامه نویسی نیازمند دقت و گذاشتن وقت بسیار است. اگر مخصوصا میزان درآمد و سود ماهیانه برای تان مهم است، لازم است خود را درگیر پیاده سازی نرم افزار نکنید. و بعد از تولید چند نرم افزار اولیه، به فکر تولید نرم افزارهای خلاقانه تر و جدیدتر باشید.

به عبارت ساده، کار را باید به کاربلد بسپارید.

اگر شما هم تیم فروش داشته باشید و هم تیم برنامه نویس، می توانید امور برنامه نویسی را خودتان انجام دهید. اما چنانچه فقط تیم فروش دارید، نیازی به استخدام تیم برنامه نویس ندارید.

برنامه نویسی اختصاصی با زبان PHP

مزایای زبان برنامه نویسی PHP

دلایل بسیاری برای محبوبیت این زبان وجود دارد. دانستن دلایل محبوبیت آن می تواند دریچه دید شما را بیش از پیش باز کند.

این موراد به شرح زیر است:

1- طراحی تخصصصی وب سایت:

البته نه اینکه بگوییم دیگر زبان ها را نمی توان برای طراحی وب سایت استفاده کرد، بلکه منظور این است که PHP دقیقا برای همین کار ساخته شده و تخصص آن در طراحی وب سایت است.

2- در سیستم های مدیریت محتوا مانند جوملا، وردپرس و … ردپای PHP دیده می شود.

3- این زبان اپن سورس و رایگان است.

این یعنی شما می توانید آن را آزادانه استفاده کنید و تغییرات خود را در آن انجام دهید.

4- این زبان با پلتفرم های مختلف سازگار است.

یعنی چنانچه شما در لینوکس، مکینتاش ویا ویندوز از زبان برنامه نویسی  PHP استفاده کردید، نیاز به تغییرات آن چنانی ندارید.

5- یادیگری و استفاده از این زبان بسیار آسان است.

به همین دلیل برنامه نویسان سراغ یادگیری این زبان می روند. ضمنا آموزش های رایگان PHP در وب به وفور پیدا می شود و می توانید رایگان استفاده کنید.

6- با استفاده از PHP می توانید سایت های دینامیک طراحی کنید.

سایت هایی مانند لیندکین، فیس بوک، ویکی پدیا و… از این مزیت زبان PHP بهره برده اند.

7- فرصت های شغلی بسیاری که زبان برنامه نویسی PHP فراهم می کند،

می تواند مهندسین بسیاری را جذب کند.

8- تخصصی ترین زبان برای برنامه نویسی سمت سرور است.

به همین جهت مهندسان شبکه این زبان را دوست دارند.

تماس با رایکا وب برای انجام خدمات برنامه نویسی PHP

رایکا وب خوشحال می شود که با او در تماس باشید تا بتواند سفارش ویژه شما را انجام دهد. ما هم می توانیم در موضوع مشورت دادن و آموزش به شما، همکاری کنیم. همچنین می توانیم خود شخصا، برنامه نویسی اختصاصی را برعهده بگیریم.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.